מתי צריך לעשות טיפול שורש?

כאבי שיניים יכולים לנבוע מסיבות שונות. אפשרי כי מדובר בדלקת חניכיים או עששת. יתכן שהמדובר ברגישות או שצריך טיפול שורש. מתי צריך לעשות טיפול שורש בירושלים, כל מה שצריך לדעת על השורש, התעלות, מוך השן וכיצד הטיפול שם סוף לכאבים. 

האנטומיה של השורש 

טיפול שורש בירושלים נעשה מחויב המציאות כאשר נזק חודר ומגיע פנימה. שורשי השיניים נמצאים בתוך החניכיים ולמעשה השורש ממשיך לעבר הלסת. זהו החלק היותר פנימי של השן, מעבר לכותרת, מעבר לשן הלבנה המשמשת ללעיסה. שם נימצא גם מוך השן, בתוך התעלות של השורש. זהו המקום שבו מרוכזים כלי הדם ותאי עצב, מרכזי העצבים של השיניים. וזו הסיבה שכאשר נזק מגיע עד לעומק הזה, על פי רוב עוצמת הכאב תהיה גדולה. אולם, רק רופא שיניים מקצועי יוכל לבדוק היטב, לאתר את הסיבה לכאב ולבצע את הטיפול המתאים ביותר, על פי הממצאים. 

מתי אין תחליף לטיפולי שורש ומה מבצע הרופא 

כאשר ניתן לפתור עששת באמצעות סתימה, אין צורך לבצע טיפולי שורש בירושלים. אולם, כאשר הנזק לשן מגיע לשורש, אין תחליף לטיפול. כאב עז עשוי לנבוע מדלקת שהגיע עד למוך, כאשר מאובחן שם נמק, פגיעה עד לעצבים. הנזק יכול להיות תוצאה של טראומה (חבלה) או כאשר השן עצמה ניזוקה במידה רבה ונדרש שיקום על ידי טיפול שורש וכתר. 

כאשר רופא השיניים יחל בטיפול השורש, מתבצע ניקוי של התעלות. מסירים מוך וחלקים נגועים וממשיכים עם חיטוי. לבסוף, לאחר הוצאת המוך אוטמים את התעלות. את הטיפול מבצע הרופא לאחר הרדמה של מקום הטיפול. במרפאת אקספר רפואת שיניים מתקדמת עומדים לרשותכם רופאים מנוסים ביותר, שהתמחו במיטב הטיפולים, בבתי החולים המובילים כגון הדסה עין כרם ואחרים.