מתמודדים עם הרגלי השתיה הלא נכונים

מרבית האנשים צורכים אלכוהול מפעם לפעם בכמות כזו או אחרת. הרמת כוסית ביום הולדת או אירוע משמח לאנשים הקרובים שלנו, שתייה בכמות סבירה במסיבת רווקים/רווקות, בירה טעימה בארוחה טובה במסגרת, כוס יין אדום שהולך טוב עם הבשר וכו'. הבעיה היא כאשר שתיית אלכוהול הופכת להיות הרגל לא טוב. במקרה כזה המכור יכול לפגוע בבריאות שלו, במרקם המשפחתי והחברתי שלו, בילדים שלו, בבן/בת הזוג, לפתח נטייה לאלימות ולא להיות מודע רוב הזמן לסביבה ולהשלכות של ההתנהגות שלו. 

מתי שתייה הופכת להרגל לא טוב?

כאשר שתיית אלכוהול הופכת ממשהו משמח בקטנה ולעתים רחוקות לצורך – משהו שצריך אותו יום יום אחרת אי אפשר לתפקד, משהו שאנו רוצים לצרוך כי אנו חושבים שישמח אותנו, התמכרות לטעם, התמכרות לתחושה של מה שאלכוהול עושה לנו כאשר אנו שותים מעל כמות מסוימת וכו'. אלו המאפיינים שבהם שתיית אלכוהול הופכת למצב של התמכרות לאלכוהול ולהרגל לא טוב. יש לציין גם כי בכל פעם שהאדם שותה הוא לרוב יפתח סיבולת גבוהה יותר ואותה כמות שהשפיעה עליו לפני כמה חודשים עשויה שלא להשפיע הפעם ולכן הוא ירצה לצרוך יותר אלכוהול כדי "לתפוס ראש". 

כיצד ניתן לטפל בהתמכרות לשתייה?

כדי להתמודד עם רגלי השתיה הלא נכונים של המכור יש הצורך לבודד אותו לגמרי ממושא ההתמכרות. כלומר בראש ובראשונה להרחיק ממנו אלכוהול ולדאוג שהוא לא ישתה אפילו טיפה אחת לא משנה מאיזה סוג. לא בירה, לא יין, לא וודקה ולא משהו אחר. לאט לאט ההכרה תחזור לו ויהיה ניתן להתחיל לבצע את הטיפול שבו עוזרים למכור להתפכח ולהבין שההרגל פוגע בו והוא לא רוצה בכך. לאחר מכן בשיתוף פעולה עם המטופל לייצר כלים התנהגותיים שיעזרו לו להתגבר על החשיפה לאלכוהול גם לאחר הטיפול המקצועי ומבלי שיש לו ליווי יומיומי או מתחם מוגן שבו הוא יכול להיות מבודד מאלכוהול. כך יוכל לשמור על עצמו גם לאחר הטיפול באופן חופשי.