איך מגישים תביעת ביטוח אובדן כושר עבודה?

אחת התביעות החשובות והמשמעויות ביותר שאנחנו יכולים להגיש בחיינו, היא תביעת ביטוח אובדן כושר עבודה. מדובר בתביעה שמהותה, לממש זכויות מפוליסת ביטוח אובדן כושר עבודה אשר ברשותנו. המטרה היא לאפשר לנו לקבל פיצוי כספי בגין אובדן כושר עבודה שמונע מאיתנו להתפרנס בתחום שלנו.

אובדן כושר עבודה יכול להיות מוגדר כעניין זמני וכן כעניין קבוע. הוא מוגדר במצב בו אנחנו הופכים חולים, פצועים, בכל סיטואציה רפואית אחרת אשר נובעת מכך שאנחנו לא יכולים לבצע את העבודה המוטלת עלינו במקצוע שלנו. חשוב להדגיש, מדובר בתחום המקצועי שלנו מאחר ולא ניתן לחייב אותנו להחליף מקצוע.

אם אנחנו מתמודדים עם אובדן כושר עבודה זמני, זה אומר שיש לנו אפשרות לחזור לתפקוד רגיל וכן לחזור לעבוד. זה אומר למעשה, שיש לנו אפשרות לקבל פיצוי במשך הזמן בו אנחנו לא יכולים לעבוד. אובדן כושר עבודה קבוע אומר שיש לנו אחוזי נכות שמונעים מאיתנו לעבוד ולכן אנחנו צריכים לקבל פיצוי כספי קבוע.

איך מגישים תביעת על אובדן כושר עבודה?

בעיקרון, בשביל להגיש תביעה שכזו, עלינו לפנות אל עו"ד אובדן כושר עבודה, הוא יגיש בשמנו את המסמכים הנדרשים אל חברת הביטוח, בין היתר מדובר על מסמכים רפואיים ואחרים. ייתכן מאוד שאנחנו נצטרך לעבור בדיקות רפואיות, נצטרך לעבור פגישה בועדות רפואיות ועוד.

חברת הביטוח תרצה להוכיח שלא משנה מה עברנו ומה קרה לנו, אזי שאנחנו נמצא מתחת לרף שמחייב אותה לשלם לנו פיצוי. לעומת זאת, אנחנו, כמובן, נגיש את כל המסמכים מתוך כוונה לקבל את כל מה שמגיע לנו על פי חוק וכמובן על פי הפוליסה שעומדת לרשותנו. בין אם זה בקצבה חד פעמית או חודשית קבועה.