מה עושים במידה ונרדמים עם עדשות המגע?

תקופת ההסתגלות לעובדה שיש בתוך העיניים עדשות יומיות או רגילות אורכת זמן. יש כאלו שמתרגלים לכך מהר מאד ואילו אצל אחרים נדרש זמן ארוך יותר.

עדשות בעיניים 

עם הזמן המשתמשים בעדשות מגע לא חשים שיש משהו זר בתוך העין שלהם ולכן לעיתים עלול להיווצר מצב שהם יירדמו כיוון שהם מאד עייפים וזאת ללא ביצוע התהליך של שליפת העדשות מהעין. ראשית רצוי שמצבים כאלו לא יקרו, אך הם עלולים לקרות לכל אדם.

הימצאותן של העדשות בתוך העיניים לאורך כל הלילה עלולה לגרום לכמה מצבים כמו אי נוחות, הפרשות מהעיניים ואדמומיות. כאשר קמים באמצע הלילה או בבוקר ומבינים שהעדשות נותרו בתוך העיניים יש להסיר אותן מידית ואם מדובר בעדשות רגילות ולא יומיות יש להניח אותן בתוך התמיסה שלהן ולהישאר ללא עדשות במשך כמה שעות כדי להעניק מנוחה לעיניים.

במקרים הללו אפשר להיות בשעות הללו עם משקפיים, עד שמרגישים שהעיניים חוזרות לתפקוד רגיל ובשלב זה אפשר להניח שוב את העדשות הרגילות הנקיות בתוך העיניים, או לחלופין עדשות יום יומיות.

תהליך רוטיני קבוע 

כדי למנוע מצבים כאלו ובמיוחד אם הדבר קורה שוב ושוב, כדאי לסגל לוח זמנים קבוע שבו מבצעים את הפעולות הקבועות של הסרת עדשות המגע וזריקתן אם מדובר בעדשות יומיות או לחלופין בהנחת העדשות בתמיסה אם מדובר בעדשות רגילות. 

אפשר ליצור תזכורת בטלפון לדוגמה בכל ערב בשעה 21.00 וכך לא שוכחים את העדשות בתוך העיניים. או למצוא סימן אחר שבזכותו לא יקרו מקרים מסוג זה, כמו פעולות קבועות בכל ערב שכוללות בזו אחר זו, הסרת העדשות, מקלחת וצחצוח שיניים וכך למנוע הירדמות עם עדשות מגע. 

דבר נוסף שתוכלו לעשות הוא לרכוש עדשות מגע עם צבע וכל לא תוכלו לפספס.