למה נגרמת שפשפת ומה עושים נגדה?

שפשפת היא נזק לעור שנגרמת כתוצאה משפשוף חוזר. אזור מחורץ הוא בעצם גורם לסימנים ולשריטות כואבות ומדממות, בו עורכם המיוזע והמלוח התחכך בבגדיכם. האזור המחורץ יהיה אדום, גולמי ועדין. אז מה עושים נגד זה? בדקו באתר https://za-ken.com/!

למה נגרמת שפשפת ומה עושים נגדה? |

כאשר אתם מזיעים, העור הלח נוטה יותר למצב של נזק. גבישי מלח נוצרים, כאשר הזיעה מתנדפת, ומוסיפים חצץ שיכול לגרום לחיכוך אחד יותר ולשריטות לא נעימות בכלל

מזג אוויר חם הוא זמן סיכון גבוה לשפשפת בגלל הזעה, אך אתם יכולים גם לרדוד גם במזג אוויר קר או יבש. חשוב מאוד לטפל בזה כמה שיותר מהר ולא להזניח מצב שבו השפשפת מתחילה להתפשט לכל עבר.

אזורי שפשפת נפוצים |

אם אתם יודעים היכן עלול להתרחש השפשפת, תוכלו לנקוט באמצעים לשימון האזורים הללו לפני הליכה, ריצה, נסיעה על אופניים או תרגילי ספורט אחרים.

כאשר תשמרו מכל מצב של שפשפת, תוכלו בוודאי להנות בהליכה וריצה באופן חופשי וללא יותר מידי בעיות. הדבר שהכי חשוב לדעת כאשר השפשפת מתחילה לצוץ בכל מיני אזורים שונים בגוף הוא, לעשות טיפול מהיר ולא להתעכב עם זה.

מניעת שפשפת – איך וכיצד? 

השתמשו באבקת גוף סופגת, קורנפלור או עמילן תפוחי אדמה, כדי להישאר יבשים בכל אזורים שבהם יש לכם נקיקים (מתחת לשד, מפשעת, בית שחי, גלילי שומן).

שימו לב כי קיים חשש שאבקת טלק עלולה להעלות את הסיכון לחלות בסרטן השחלות והרחם, לכן עליכם להימנע משימוש בו באזור איברי המין. חפשו אבקות לא מרותחות. אם אתם רגישים לבשמים המתווספים לעתים קרובות למוצרים אלה. אם הבגדים שלכם נרטבים במהלך האימון, עברו לבגדים יבשים, ראו דוגמא.