מהם טיפולי הידרותרפיה?

השהייה במים מביאה תועלת עצומה לאנשים. בין אם אלו אנשים בריאים ובין אם אלו אנשים מוגבלים – פעילות במים מוכיחה את עמה שוב ושוב כתורמת המון לבריאות ולהרגשה הכללית. מלבד ללימודי שחייה ולפעילות עצמית בתוך המים קיימת כיום נישה נוספת שמוכרת בשם טיפולי הידרותרפיה. מדובר על טיפולים שניתנים על ידי מטפלים מוסמכים בתוך המים. לרוב הטיפולים יינתנו לילדים או לאנשים שיש להם מוגבלות מסוימת או לקות של ממש. אך כל אחד יכול להיתרם מטיפולי הידרותרפיה ולגלות כי החיים יכולים להיות יפים ובריאים יותר אחרי פעילות מותאמת במים.

לתיאום טיפול במים צרו קשר עם icswim >>>

פעילות מותאמת ספציפית לפי הנתונים

טיפולי הידרותרפיה מספקים למתאמן מענה מותאם אישית לפי מצבו. לדוגמה, אם אדם סובל מבעיות ברכיים או גב, הפעילות שלו תתוכנן בצורה כזו שהוא יבצע תנועות להעלמת כאבים ולהתמודדות בחיי היום יום ללא הכאבים המאפיינים את הבעיות הללו. לעומת זאת, אם מדובר על ילד מוגבל או על מוגבלות ספציפית כמו בעיות תחושה וכדומה, טיפולי הידרותרפיה יותאמו לו בהתאם למוגבלות שלו ולפי המטרה לשמה הוא פונה לטיפולים.

מטפל מוסמך ומקצועי

כדי להשיג את התוצאות הרצויות חשוב לבחור הידרותרפיסט מקצועי ומנוסה אשר לו היכולות והידע המתאים לאמן כל אחד בהתאם לצורך ולמטרות הנחוצות לו. כי ככלות הכול זה מה שעושה את ההבדל בין אימון עם תוצאות טובות לבין אימון שלא מניב כל תועלת. טיפולי הידרותרפיה יינתנו באופן אינדיבידואלי ומותאם. אם כי במקרים מסוימים ניתן לארגן קבוצות שכולם צריכים או מעוניינים לעבוד על אותם נקודות. כך שהאימון מתאים לכולם והמטרה המשותפת מאגדת את כל הפרטים לכדי קבוצה מגובשת שיש לה מטרה אחת. אנשים שהתנסו מספרים על תוצאות נהדרות ועל שיפור ניכר באיכות החיים בעקבות טיפולי הידרותרפיה.