מה גורם לוסטיבוליטיס?

אם הנך חשה כאבים עזים בניסיונות לקיום יחסים או שאפילו החדרה של טמפון במהלך הווסת גורם לך לכאב בלתי נסבל – רוב הסיכויים כי את סובלת מתופעה גניקולוגית המוכרת בשם וסטיבוליטיס. כיוון שמדובר על כאבים כרוניים המופיעים בניסיונות למגע באזור האיבר הנשי, הרבה נשים מתביישות לספר ולשתף על תחושות הכאב שהן חוות באופן כמעט יומיומי, ולכן כדאי להכיר את התופעה ממנה סובלות לא מעט נשים ולהבין מה גורם לוסטיבוליטיס והאם יש דרך לטפל בכך.

מהי וסטיבוליטיס?

תופעה זו מוכרת גם בשם דלקת מבוא העריה (Vulvar Vestibulitis Syndrome), כיוון שתסמיני הכאב מתמקדים בעיקר באזור העריה. למרות שתופעה רפואית זו מנוסחת כ"דלקת", אין ממצאים מוחשיים להתפתחות דלקת באזור זה ולכן קיים ערפול וחוסר אחידות בנוגע לגורמים האחראים על התפתחות תסמונת כאב זו.

עבור נשים רבות הסובלות מוסטיבוליטיס קיימת פגיעה ממשית בחיי הזוגיות וגם בתפקוד היומיומי, בעיקר כתוצאה מפגיעה בדימוי ובביטחון העצמי כתוצאה מחוסר היכולת לקיים יחסים. לכן חשוב לפנות למומחה בתחום הרפואה הגניקולוגית המומחה לתסמונת זו, שיידע כיצד לאבחן את הגורמים לבעיה וימליץ על טיפול מתאים.

סימפטומים לוסטיבוליטיס

התסמינים השכיחים מהם סובלות נשים עם וסטיבוליטיס יהיו תחושות כאב באזור האיבר הנשי המתוארות כתחושת שריפה, צריבה או אפילו כאבים דוקרים וחדים בכל ניסיון למגע בפתח הנרתיק. לעיתים גם כאבים בזמן מגע קל או יצירת לחץ באזור העריה מאפיינים את תסמונת הוסטיבוליטיס, כך שנשים לא יוכלו ללבוש בגדים תחתונים הדוקים לאזור זה.

מהם הגורמים לוסטיבוליטיס?

הערכות הקליניות של תופעת הוסטיבוליטיס ובמיוחד וסטיבוליטיס בהריון משליכות על גורמים נפשיים היוצרים את תחושות הכאב באזור האיבר הנשי, אך ישנם מחקרים המעידים כי כאבים אלו נגרמים למעשה מריבוי של סיבי עצב בפתח הנרתיק.

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

אולי גם יענין אותך...

חשיבות המעקב אחר הריון

כל אישה שחוות  היריון יודעת עד כמה צמוד הוא המעקב אחר ההיריון המתפתח. ההיריון הוא תהליך בריא אמנם אך על מנת שאפשר יהיה להיות בטוחים

קרא עוד »

איך טיפול הומאופתי עוזר בטחורים

מחלוקות וחילוקי דעות רבים, קיימות באסטרטגיות טיפול קונבנציונאליות של טחורים עקב הישנות, חוסר יעילות וסיבוכים. יש כאלו המעריכים את תפקיד הטיפול ההומאופתי המותאם אישית בטחורים

קרא עוד »