טיפול בדליות הרגליים

לא מעט אנשים סובלים מהתופעה של דליות הרגליים, היות ומדובר על בעיה מוכרת ונפוצה למדי. מדובר למעשה על ורידים בולטים, אשר תופסים את העין ופוגמים במראה החלק והאחיד של הרגליים. מדובר על בעיה אסתטית שמטרידה לא מעט אנשים, כאשר ברוב המקרים, מדובר על נשים שעברו היריון ולידה. ישנם גורמים רבים שמשפיעים על הופעת הדליות, כאשר אחד הגורמים המרכזיים ביותר הוא הריון. ההיריון, בדיוק כמו מצב של עודף משקל, משפיע על זרימת הדם ועל ההחזר הוורידי. מצבים אלו מגבירים באופן משמעותי את התפתחות הדליות, בדיוק כמו ישיבה ממושכת, עמידה ממושכת, מחלות שונות ועוד. אך חשוב לדעת כי מדובר על מצב הפיך, היות והיום ניתן למצוא לא מעט שיטות שונות, שמספקות פתרונות יעילים ואיכותיים לבעיה.

טיפול בדליות הרגליים – כיצד לעשות זאת נכון?

קודם כל, חשוב להבין כי דליות הרגליים הינן למעשה ורידים חולים, אשר השסתומים שלהם אינם פועלים בצורה תקינה. כתוצאה מכך, כיוון זרימת הדם משתנה, דבר שגורם לוורידים להתנפח ולבלוט מבעד לעור. חשוב להבין כי הוורידים הבולטים אינם מהווים רק בעיה אסתטית, אלא גם בעיה רפואית, המשפיעה על בריאות כלי הדם ומערכת הדם בכללי. לא מעט אנשים הסובלים מוורידים בולטים, סובלים מתחושה מתמדת של גרד באזור, או לחילופין, תחושת כאב או צריבה. תחושות אלו מצריכות טיפול מידי בבעיה, היות והזנחה עלולה לגרום להתפתחות של כיבים והגברת רמת הכאב. לכן חשוב קודם כל, לשנות את אורח החיים ולהפוך אותו לבריא יותר. אחת ההמלצות הנפוצות ביותר, עבור אנשים הסובלים מוורידים בולטים, היא לרדת במשקל, לשמור על תזונה מאוזנת ולהקפיד על פעילות גופנית סדירה.

מעבר להמלצות על שינוי באורח החיים, דבר הכולל שינוי בתזונה, הקפדה על פעילות גופנית ובמידת הצורך, החלפת מקום העבודה- במידה והישיבה הממושכת או העמידה הממושכת מחמירים את מצב הוורידים. כמו כן, כדאי להשתמש בגרביים אלסטיים, על מנת להקל על המצב. אך חשוב לטפל בבעיה בצורה ממוקדת, היות והזנחה עלולה להגביר את הסיכון לקרישי דם. לכן מומלץ להגיע לייעוץ מקצועי אצל מומחה בכירורגיית כלי דם, אשר מתמחה בנושא של טיפול בדליות הרגליים. מומחה מסוג זה יכול לבחון את מצב הוורידים ולייעץ לגבי צורת הטיפול המתאימה ביותר לבעיה. חשוב לדעת כי ניתן היום למצוא מגוון רחב של טיפולים שונים, כאשר חלקם מתאימים לוורידים גדולים ומאסיביים יותר, בעוד אחרים מתאימים גם לוורידים קטנים יותר ואפילו לנימים. למשל, שימוש בגלי רדיו או בטכנולוגיית לייזר, נחשב לאחת השיטות הנפוצות והפופולאריות ביותר, לצורך העלמת הוורידים. אך במקרים מסוימים, יש צורך להשתמש בשיטות כירורגיות, היות וטכנולוגיות שמטרתן לכווץ ולהעלים את הווריד הבולט, אינן יעילות כבר. 

לסיכום, טיפול בדליות הרגליים נחשב להכרחי, עבור כל מי שסובל מהתופעה. חשוב להדגיש כי אין מדובר כאן רק על טיפול אסתטי, אלא על טיפול רפואי, שיכול לשפר באופן מהותי את איכות החיים של המטופל. חשוב להתייעץ עם איש מקצוע שמתמחה בתחום, על מנת להבטיח לעצמכם את הטיפול המתאים ביותר לוורידים שלכם. בחלק מהמצב, ניתן להסתפק בטיפולים פשוטים ומהירים יותר ואילו במקרים אחרים, יש צורך בטיפולים מורכבים ומסובכים יותר.