טיפול בחרדה חברתית באמצעים טבעיים

טיפול בחרדה חברתית

חרדה חברתית היא מצב שבו אנשים בגילאים שונים נמנעים ממפגשים חברתיים כתוצאה מפחד. אותם אנשים נמנעים מלדבר מול קהל, חרדים מלהכיר אנשים חדשים הן באופן וירטואלי והן באופן רגיל, מתקשים לצאת למסעדות, חוגים, לבצע פעילות גופנית קבוצתית ואף נמנעים מלהביע את דעתם או ליצור קשר עין עם אדם אחר. פעמים רבות המצב הזה מלווה גם בביישנות. טיפול בחרדה חברתית יכול להיעשות במגוון רחב של מישורים כאשר אחד הטיפולים אשר הוכיחו את עצמם כיעילים במיוחד הוא טיפול בפרחי באך.

 

איך יכולה לבוא לידי ביטוי חרדה חברתית?

  • דפיקות לב מואצות
  • שלשולים
  • תחושת בלבול
  • ביישנות
  • רעד בידיים
  • הזעת יתר

 

טיפול בחרדה חברתית עם פרחי באך

פרחי באך הם למעשה תמציות מרוכזות המיוצרות מסוגים שונים של פרחים. הטיפול בא ממקום של אמונה כי קיים קשר ישיר בין הגוף ובין הנפש וכי יש צורך לטפל באדם בשיטת השכבות, מבחוץ כלפי פנים. בשלב הראשון יפגוש המטופל את המטפל לאבחון מעמיק כך שהמטפל יוכל להתאים למטופל את התמציות האופטימליות עבורו ולרקוח עבורו פורמולה ייחודית המותאמת אישית עבורו. ברוב המקרים של חרדה חברתית, נהוג לשלב תמציות כמו מימולוס ולראך אשר נועדו לסייע לאדם להתאזן, למנוע פחדים וחרדות ולחזק את הדימוי והביטחון העצמי.

 

טיפול בחרדה חברתית בשיטה הטבעית – יתרונות

  1. הטיפול יכול להתאים לכולם – גברים, נשים וילדים בכל גיל, נשים בהריון, אנשים הנוטלים תרופות או סובלים ממצבים רפואיים אחרים.
  2. טיפול טבעי – אינו מלווה בתסמינים או בתופעות לוואי ואינו מכיל רכיבים שאינם בריאים לאדם.
  3. טיפול ממוקד – הטיפול נעשה בהתאמה אישית תוך התייחסות למאפיינים רבים באישיותו של האדם. אם למשל המטופל סובל מדברים נוספים, ניתן לטפל גם בהם.
Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

אולי גם יענין אותך...

אוכל לכלבים

אוכל לכלבים

לא תמיד אנחנו יודעים איזה אוכל לקנות לכלב שלנו. בדרך כלל אנחנו נותנים לו את האוכל הכי זול שיש בחנות. זו כמובן דרך ואופציה אך

קרא עוד »
ציפורן חודרנית

ציפורן חודרנית

היום ניתן למצוא יותר ויותר אנשים אשר סובלים מהתופעה של ציפורן חודרנית. לכאורה מדובר רק על אי נוחות מסוימת, אך למעשה, מי שסובל מהתופעה, מבין

קרא עוד »