טיפול לסרטן הערמונית

טיפול לסרטן הערמונית

סרטן הערמונית הינו סוג הסרטן הנפוץ ביותר בקרב גברים, כאשר הוא נפוץ בעיקר אצל גברים לאחר גיל 50. למעשה, כ-75% מכלל האבחונים הם לגברים לאחר גיל 65. סרטן הערמונית מתפתח לאט מאוד ברוב המקרים ללא תסמינים כלל בתחילת ההתפתחות שלו ולכן פעמים רבות טיפול לסרטן הערמונית נעשה רק בשלבים מאוחרים יחסית של המחלה. התסמינים להיווצרות גידול הם כאב במתן שתן, עלייה בתדירות מתן השתן וקושי במתן השתן.

 

הקפאה של הערמונית – קריותרפיה

למרות היותו נפוץ בשנים האחרונות פותחו מגוון רב של שיטות לטיפול לסרטן הערמונית שהופכים אותו ליחסית קל לטיפול במידה ומגלים אותו בזמן כאשר אחת מאותן שיטות חדשות היא הקפאה של הערמונית. שיטת טיפול זו נקראת גם קריותרפיה ובמסגרתה למעשה מבצעים הקפאה של רקמה בגבולות מוגדרים על מנת להרוס אותה. ההקפאה של הערמונית נחשבת לטיפול פולשני אך יעיל מאוד תודות לעובדה שאין פגיעה משמעותית באיזור סביב בלוטת הערמונית.

במסגרת תהליך הקריותרפיה הגבולות של שדה הטיפול מוגדרות בצורה טובה ונשלטות היטב על ידי המנתח בזמן אמת ולכן גם הסיכוי לסיבוכים תוך כדי הפעולה הם נמוכים מאוד. מטרת הטיפול הקפאה של הערמונית היא כמובן חיסול הגידול תוך כדי צמצום תופעות הלוואי, הקטנת משך האשפוז וחזרה מהירה לשגרה החיים של המטופל.

 

טיפול לסרטן הערמונית בשלב מוקדם

כפי שציינו קודם לכן, המפתח לטיפול מוצלח בסרטן הערמונית הינו גילוי מוקדם של המחלה. מומלץ מאוד לגברים שנמצאים באוכלוסיית סיכון, כלומר גברים מעל גיל 50, גברים בעלי היסטוריה משפחתית וגברים שמקיימים אורח תזונה לא בריא, צריכים להיבדק אחת לזמן מה על מנת לגלות את המחלה בשלב מוקדם. במידה ואכן נמצא גידול סרטני בערמונית מומלץ להיוועץ עם אורולוג מומחה לטיפול לסרטן הערמונית ולהבין מהי דרך הפעולה הרצויה במקרה שלכם.

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

אולי גם יענין אותך...

אוכל לכלבים

אוכל לכלבים

לא תמיד אנחנו יודעים איזה אוכל לקנות לכלב שלנו. בדרך כלל אנחנו נותנים לו את האוכל הכי זול שיש בחנות. זו כמובן דרך ואופציה אך

קרא עוד »