כאבי שיניים אחרי טיפול שורש

טיפול שורש הינו נפוץ, כמעט כל אחד מאתנו חווה בחייו עקירה אחת או שתיים. מדובר בטיפולים אותם ניתן להגדיר כפולשניים. בעת העקירה רופא השיניים יזריק לנו אל חלל הפה זריקות אשר נועדו להרדמה מקומית כך שלא ניתן לחוש שום כאב. כאן נסביר יותר על כאבי שיניים אחרי טיפול שורש.

מדוע סובלים מכאבים לאחר טיפול השורש?

כאשר החומר המרדים נעלם מהגוף, עלולים להיווצר כאבי שיניים ואף חזקים מאוד. במקרים כאלה אין מה להסס אלא ליצור קשר עם הרופא ולברר כיצד הוא יכול לעזור.

לא מעט פעמים ובכדי למנוע זיהומים, רופאי שיניים מציעים למטופלים להיעזר בתרופות, אולם אין מדובר רך במשככי כאבים, אלא גם בנטילת אנטיביוטיקה בכדי למנוע זיהום. רצוי גם מידי יום לצחצח את אותן ולהקפיד על היגיינה.

האם כולם סובלים מכאבים?

לא כל האנשים סובלים לאחר הטיפול, עניין זה הוא אינדיבידואלי. והיה והטיפול אכן גורם לסבל רב, העניין קשור גם להליך טיפול בשורש, חלקם מורכבים יותר וחלקם פחות. לעולם לא ניתן לדעת באמת. 

מה קורה כאשר הכאבים מאוד חזקים?

במקרים אלה יש להתייחס במלוא הרצינות, אם לא מטפלים בנושא בהקדם עלול להיגרם נזק שילך ויחמיר. בכל המקרים הללו יש לדבר עם הרופא. התופעות החמורות יותר: כתר שהורכב על השן אך איננו יציב, אלרגיות לתרופות מרשם מסוימות. כמו כן, לאחר טיפולי שורש עלולה להיווצר נפיחות. 

אל מי פונים?

רצוי לבחור ברופא שיניים שיצא לו שם טוב, רופא אשר התמקצע בתחום טיפולי השורש, אחד שמכיר היטב את הציוד הכי מתקדם לרופאי שיניים. רק רופא מקצועי בעל ניסיון רב, יכול למנוע את כל התופעות הנ"ל, ולכן יש לברור היטב את מרפאת השיניים.

> בדקו עם עו"ד אורן הדר מתי הכאבים שלכם קשורים למקרה של רשלנות בטיפול