אילו פתרונות שמיעה קיימים לטינטון

ישנם מחקרים שבדקו את השפעת מכשירי השמיעה על חיי היומיום עבור חולה הטיניטוס, טינטון – כיצד מכשיר שמיעה עשוי לעזור להפחית טינטון ולשפר את איכות החיים. מחקרים הצביעו ביתר שאת כי עבור מספר משמעותי של אנשים, מכשירי שמיעה אכן מפחיתים את ההשפעה של טינטון. מכשירי שמיעה דו צדדיים (אחד על כל אחת מהאוזניים) הוכחו כמועילים יותר משימוש רק במכשיר אחד.

מאז החדרת מכשירי שמיעה דיגיטליים יכול להיות התאמה מדויקת יותר של מכשירי שמיעה לאדם וזה הביא לעלייה בהשפעה המועילה של מכשירי שמיעה לטינטון.

מכשירי שמיעה עם התאמה פתוחה

שלא כמו התקן השמיעה המסורתי, מכשירי שמע עם התאמה פתוחה משתמשים בצינור עדין מאוד או ברמקול המונח בתעלת האוזן בכדי להעביר צליל. זה מאפשר הגברה מבלי לחסום את הצליל החיצוני הרצוי או לגרום לאפקט כלשהו של הסגר. בחסימה נוצרת תהודה בתעלת האוזן החסומה אשר לרוב מביאה לתחושת "ראש בחבית" כשמדברים או נשמעים מוגברים מלעיסת אוכל. בעבר הומלץ על חורי אוורור גדולים בתבניות אוזניים לחולי טינטון, אך הם לא הצליחו להתגבר על ההסתגרות ואובדן הצליל החיצוני הרצוי באופן שיש לטכנולוגיה היום של התאמה פתוחה.

למרות שיש אנשים שחשים שאובדן השמיעה שלהם מקובל לגילם, יש לטפל בכל אובדן שמיעה הגורם לבעיות. חלק ממחלקות האודיולוגיה יתאימו למכשיר שמיעה כאשר יש ירידה בשמיעה קלה, לרוב עם מכשיר שמיעה עם התאמה פתוחה, מכיוון שישנן עדויות המציעות כי הדבר עשוי להועיל.

מכשירים משולבים

יש יצרנים המייצרים מכשיר שמיעה בשילוב מחולל קול. זה, בנוסף להגברת הצלילים, מספק צלילים ברמה נמוכה במיוחד על מנת לנסות לעזור לתהליך ההתרגלות (להתרגל לצליל הטינטון). נערך מחקר זה על מספר מצומצם של חולים, אולם נדרשת עבודה נוספת בכדי לבטל את התועלת המופקת על ידי הגברה בלבד. המחקר הגיע למסקנה כי "לרוב ההגברה בלבד סיפקה הפחתה בעצבנות הטינטון". 

קראו כאן על עזרים לכבדי שמיעה