כל האמת על הפסקת היריון

אף אחת לא באמת יודעת מהו תהליך הפסקת היריון עד שהיא לא חווה את זה בעצמה או מכירה מישהי שעוברת את התהליך. נושא הפסקת היריון יזומה הוא לא נושא מדובר כל כך בחברה ואף ישנה אוכלוסייה שלמה שמגנה הפסקות היריון ומפחידה נשים רבות מלעשות את ההחלטה הנכונה לגבי הגוף שלהן והעתיד שלהן. 

אנחנו פה בשביל לספר לכן את כל האמת על הפסקת היריון, פשוט ומבלי להסתיר דבר

התנאים הראשונים הם אלו שיאפשרו לכן לגשת אל הוועדה והם הבאים:

  • כאשר העובר עוד לא הגיע לשבוע 12.
  • כאשר קיים חשד למום כלשהו לעובר.
  • כאשר נשקפת סכנה לאם.
  • כאשר ההיריון הוא כתוצאה של מעשה פלילי.
  • כאשר מבקשת הפסקת ההיריון היא מתחת לגיל 18 או מעל לגיל 40.

במידה ואתן עומדות באחד מהתנאים הללו, יהיה עליכם לעבור אצל עובדת סוציאלית והיא זו שתציג בפניכם את הוועדה, המורכבת כולה מרופאים. 

בוועדה עצמה תוכלו להציג את הטיעונים שלכן לגבי הרצון שלכן בהפסקת ההיריון ובסיומה תחתמו על מסמך בו אתן מצהירות כי אתן מעוניינות בהפסקת ההיריון ובביצוע הפלה. 

לאחר החתימה תתכנס הוועדה לדיון על תיקכן ומצבכן ובהתאם למה שהוצג לה תקבל את ההחלטה האם אתן מועמדות מתאימות להפלה או שמא אין כל סיבה ראויה עבורם להפסקת ההיריון. 

דעו שגם אם דחו את בקשתכן וקיבלתן תשובה שלילית, תוכלו תמיד לערער על החלטת הוועדה ולהציג את הטיעונים שלכן בשנית. 

אם קיבלתן תשובה חיובית לגבי הפסקת ההיריון, תוכלו לגשת ולקבוע תור להפלה שתתבצע או בטיפול תרופתי או בשאיבת היריון כירורגי בהתאם למצבכן האישי.

לסיכום,

יש לכן האפשרות ובהתאם לתנאים הראשונים להפסיק היריון. אתן יכולות לקבל ליווי מסור שמבין את מצבכן ותומך בדרך שלכן מרגע קבלת התשובה החיובית מהוועדה. מוזמנות לקרוא מידע נוסף על עצירת הריון באופן פרטי באתר פריימדיקל.