5 מזונות על שאתם צריכים להכיר

מזונות על זהו שם כללי אשר תחת כותרת זו נמנים קבוצה של מזונות אשר רבים אימצו אותם והכניסו אותם לתפריט היומי שלהם. למזונות העל מיוחסות יכולות רבות לשיפור איכות החיים ובמיוחד שיפור הבריאות. מזונות העל עשויים לתרום רבות לכל אחד בהתאם למצבו הבריאותי כאשר חשוב להתאים את התוסף לכל אחד על פי מצבו.

אנחנו כאן על מנת לספר לכם על מזונות העל הבולטים בקבוצה של תוספי התזונה.

גוג'י ברי –

זהו פרי שגדל בסין, הוא מגיע בצורה של גרגירם והוא בעל צבע אדום, כתום. הפרי מכיל נוגדי חמצון רבי עוצמה וכן כמות גדולה של ויטמין A. הוא מקטין סיכונים ללקות בסרטן ובמחלות לב ומאט את תהליכי ההזדקנות.

ספירולינה –

הספירולינה היא בעצם אצה שהיא מקור מעולה לחלבון. יש בה אבץ, מגנזיום, סידן ועוד. היא משפיעה על מראה השיער ועל מראה העור והיא יעילה מאוד במצבים של אלרגיה ושל דלקות שונות. ניתן לצרוך בתור ספירולינה טריה או כאבקה.

כלורלה –

זהו צמח עם רמת כלורופיל גבוהה מאוד בדומה להמוגלובין שנמצא בגוף האדם. הוא נספג היטב בגוף והיתרונות שלו באים מהר מאוד לידי ביטוי.

הכלורלה מסייעת בסילוק רעלים מהגוף באיזון רמות סוכר, לירידה במשקל ולהפחתת סיכונים ללקות בסרטן.

עשב חיטה –

עשב חיטה מכיל גם כן רמות כלורופיל גבוהות ומשפיע על מניעת אנמיה, על נטרול הרדיקלים החופשיים, על שיפור זרימת הדם, חיטוי פצעים ועוד.

מאקה –

שורש המאקה שייך למשפחת המצליבים והוא עשיר בוויטמינים שונים, באשלגן, בסלניום, בחלבונים, בסיבים תזונתיים, בחומצות אמינו חיוניות ועוד.

חשוב לזכור ולדעת כ על אף שמדובר בתוספי מזון טבעיים, עדיין אין ליטול מהם בכמות מופרזת או לקחת אותם ללא ייעוץ עם גורם רפואי כלשהו.

 

המידע באדיבות אתר לייב ספירולינה