איך ועדה רפואית ביטוח לאומי מתנהלת? כל הדגשים

ועדה רפואית ביטוח לאומי

אנשים שחלו, שנפגעו ברשלנות רפואית, שעברו פגיעה בתאונת דרכים או שסובלים מירידה בתפקוד זכאים להגיש תביעה נכות מול ביטוח לאומי. הכרה בנכות, תשלום של פיצוי או תגמולי נכות ניתנים אך ורק לאחר תהליך שכולל ועדה רפואית ביטוח לאומי. נסביר על הדגשים החשובים ואיך הוועדה מתנהלת.

1.      איך מקבלים זימון אל ועדה רפואית ביטוח לאומי

דבר ראשון, חשוב  לדעת שאת הזימון לוועדה רפואית מקבלים רק לאחר הגשת תביעה לביטוח לאומי. הגשת התביעה נעשית בלוויית מסמכים רפואיים ופירוט התלונה הרפואית, סיכומי אשפוז וכדומה. בהתאם להחלטת הביטוח הלאומי, תקבלו זימון לוועדה וצריך להגיע בזמן.

2.      כמה זמן אורכת ועדה רפואית ביטוח לאומי

וועדה רפואית עשויה לארוך זמן יחסית קצר, אולם משמעותה רבה ביותר. לעיתים התהליך כולו אורך מספר דקות או חצי שעה, אולם זה מה שיקבע האם תקבלו אחוזי נכות ואילו סעיפי ליקוי אכן יוכרו לכם.

3.      האם הוועדה מורשת לבצע בדיקה רפואית

הוועדה של ביטוח לאומי מורשת לבצע בדיקות רפואית, אולם היא בעיקר מתבססת על תוצאות של בדיקות קודמות. הבדיקה לרוב באה לאמת את חוות הדעת או המסמכים הרפואיים שהבאתם אתכם לוועדה או שלחתם לפני כן לביטוח לאומי.

4.      מהו הרכב הוועדה של ביטוח לאומי

מותר לכם להביא מלווה שיכנס אתכם ויהיה לצידכם בזמן הבדיקה של הוועדה. ועדה רפואית ביטוח לאומי כוללת רופא או רופאה המתמחים בסוג המחלה או הפגיעה שלכם. בנוסף, בוועדה ישנו מזכיר ונכתב פרוטוקול.

5.      מהי החשיבות של פרוטוקול הוועדה

חשיבות הפרוטוקול מרובה וזכותכם לוודא כי הדברים החשובים שאמרתם אכן נכתבו.

6.      האם ניתן להיעזר בעורך דין בוועדה

בשל חשיבות הוועדה, מותר להיעזר בעורך דין נזיקין שילווה אתכם בתהליך זה.

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

אולי גם יענין אותך...

חיטוי נגד קורונה

חיטוי נגד קורונה

אין ספק כי חיטוי נגד קורונה הפך לאחד השירותים הנפוצים והפופולאריים ביותר, היות ומדובר על הכרח קיומי במציאות של היום. אף אחד לא היה רוצה

קרא עוד »
כאבי שיניים אחרי טיפול שורש

כאבי שיניים אחרי טיפול שורש

טיפול שורש הינו נפוץ, כמעט כל אחד מאתנו חווה בחייו עקירה אחת או שתיים. מדובר בטיפולים אותם ניתן להגדיר כפולשניים. בעת העקירה רופא השיניים יזריק

קרא עוד »
פדיקור רפואי

פדיקור רפואי – איך זה עובד?

לא מעט אנשים מתמודדים עם בעיות בציפורניים בכפות הרגליים. זה מחייב אותם לעבור טיפול פדיקור על מנת שלא יתפתחו אצלם בעיות רציניות יותר. גם אם

קרא עוד »