לוכד נחשים ללכידת זוחלים מפחידים

האקלים החם וימי השמש הרבים בישראל תורמים להופעת זוחלים בטבע, וחלקם מסכנים את בני האדם. האיום הגדול ביותר נשקף מנחשים ארסיים אשר עלולים להפתיע בני אדם וחיות בית בתחום המגורים או בטבע הפתוח. הכשה עלולה להיות ארסית עד כדי אשפוז ומוות ולכן שירותי לכידת נחשים הופכים לחיוניים מאוד, אם חלילה תזדקקו להם. נחשים עלולים להופיע בחצר ביום חם או מתחת לאבן באמצע טיול או סתם ישיבה בגינה.

כיצד יש להגיב במקרה של הכשה

הכשב עלולה לכאוב מאוד אבל אסור לאבד עשתונות ויש להגיב במהירות ולהגיע מוקדם ככל האפשר לקבלת טיפול רפואי. טיפול עצמי רק יסכן אתכם יותר ולכן אין שום טעם בהקפאת האזור או חסימת עורקים. במקרה שבו נתקלתם בנחש – רצוי לתפוס מיד מרחק ממנו ולא לבחון את סבלנותו. אם מדובר בגינה הפרטית או בחצר הבניין, כדאי להזמין גם לוכד נחשים מוסמך בגבעתיים, כדי שימנע את חזרת הסכנה. לוכד כזה גם ידריך אתכם כיצד להגיב במקרה שתיתקלו שוב בנחש. לוכד אמין יציג בפניכם תעודות ואישורים המעידים על ניסיון רב ומקצועיות.הלוכד יבצע גם סריקה בחצר או בגינה ויאתר נחשים נוספים, אם יימצאו במקום.

הרחקת נחשים באופן עצמאי

דיירי בניין שיש בו חצר, או בית פרטי שיש בו גינה, מסוגלים לנקוט מספר פעולות כדי לצמצם ככל האפשר את הסיכויים להופעת נחשים בסביבתם הקרובה. הפעולות הבסיסיות הן כיסוח הדשא, מאחר שדשא גבוה מקל על הנחשים להסתתר וגם סילוק רהיטים וחפצים מיותרים, אשר עלולים לשמש כמקום מסתור לנחשים. חשוב לזכור שנחשים מחפשים מזון בכל מקום ולכן מניעת כניסת יונים ומכרסמים לשטח תוריד את הסיכוי שגם נחשים יפתיעו אתכם בחצר או בגינה.

קראו גם: לכידת נחשים בתל אביב