ניתוח מחיצת אף – באיזה מצב כדאי לשקול זאת?

ניתוחי אף אלו ניתוחים רווחים למדי. ויש מקרים לא מעטים בהם מטופלים ניצבים לפני ניתוח בגין סיבות שונות. אם כי כל קבלת החלטה לגבי ביצוע פעולה כירורגית חייבת לקחת בחשבון את כל ההיבטים. כי ניתוח הוא לא צעד פשוט בכלל. במיוחד לא כאשר מדובר על ניתוח במקום משמעותי ובולט כל כך כמו הפנים.

מצבים בהם נכון לשקול ניתוח מחיצת אף

גורם רפואי – במקרים מסוימים בעיות מבניות באף גוררות בעקבותיהן קשיי נשימה. לכן יהיה נכון לפנות לניתוח לתיקון מחיצת האף. מדובר על ניתוח לא מורכב שעשוי לתקן את קשיי הנשימה, ולהחזיר לאף את המבנה הרצוי לו. טיפול כזה עשוי להיות נחוץ לבעיות מולדות אך גם למקרים בהם אנשים נפגעו ובין היתר נפגעה מחיצת האף.

גורם אסתטי – כולנו רוצים ליהנות ממראה מחמיא ונאה. לאף שלנו יש תפקיד חשוב בעניין הזה. לכן אם האף אינו סימטרי או שהמבנה שלו אינו יפה, ניתן לשקול אפשרות של ניתוח מחיצת אף. כמובן שבמקרה כזה צריך לבדוק את האופציה היטב, כדי לוודא שניתן לטפל במבנה האף ולהשיג את השינוי הרצוי.

מנתח מקצועי ומומחה בתחום

ניתוחי אף הוא תחום ספציפי שדורש מומחיות רבה. כי יש לאיבר הזה משמעות רבה הן לתהליכי הנשימה והן למראה שלנו. כל סטיה, ולו הקלה ביותר עשויה לגרום למראה לא סימטרי או לתוצאה שאינה משביעה את רצון המטופל. בחירת המנתח המומחה הינה צעד בעל חשיבות עליונה. רק כך אפשר להיות רגועים לקראת הניתוח. כמו כן חשוב להבין את הסיכונים הכרוכים בניתוח ואת התוצאות האפשרויות. כדי לקבל את ההחלטה מתוך שיקול דעת והבנה לכל הצדדים בעניין.

קראו עוד על ניתוח אף אצל מרקוס הראל