למה בפועל קיימות דחיית תביעות אלצהיימר

אחת הבעיות הקשות ביותר של הזקנה היא מחלות קוגניטיביות שמקשות מאוד על קשישים ועל בני משפחתם לתפקד ולטפל בהם. אמורים לשלם להם פנסיית נכות ברגע שמאובחנת מחלה כמו אלצהיימר או פרקינסון אבל ידועה התופעה הקשה שלפיה חברת הביטוח או המדינה מסרבות לשלם את התביעה למרות שהיא מוצדקת.

מה שמסייע למדינה ולחברות ביטוח שונות לעכב את התשלום הוא העובדה שבמחלות אלה מרכיב הזמן הוא חשוב מאוד וככל שהזמן עובר מצבם של החולים מידרדר. לכן במאמר הבא תוכלו לקרוא את כל מה שצריך לדעת בנושא דחיית תביעות אלצהיימר.

השפעת ההידרדרות על התביעה

ככל שאדם מידרדר יותר במצבו כך הוא מתקשה לעמוד במטלות של מבחן שנקבע למתן ציון ליכולתו לתפקד. אנחנו מכירים את מבחני התפקוד הבסיסיים של ביטוח לאומי, כמובן, לנכים, ויש גם מבחנים שקובעים את דרגת הצלילות והיכולת הקוגניטיבית שלהם בשם מבחן מיני מנטל. מבחן נוסף הוא מבחן ADL – מבחן היכולת שלהם לבצע פעולות יומיות שקובע כמה הם עצמאים או זקוקים לסיעוד ומתאימים להגדרת הנכות. 

כיצד המבחן משפיע על התביעה?

כדי לקבל את הפנסיה לא מסתמכים רק על האבחנה הרפואית אלא על מצבם לאורך השנים ברגע שהוא מידרדר. כל תביעה נבדקת לפי הציונים שלהם במבחן זה אבל זה עדיין לא מבטיח את התשובה החיובית לכך. בעיה נוספת היא שהם מנסים מאוד להרשים את הסביבה ולכן יכול להיות מצב שבו במבחן הם ישיגו תוצאות טובות הודות למאמץ מרוכז, ואחר כך ישקעו שוב לתוך חוסר היציבות הרגילה של מצב הדמנציה שלהם. 

מה חברות הביטוח עושות?

מבחינת חברות הביטוח זה בדיוק מה שהן מחפשות ולכן ברוב המקרים ידחו את התביעה לפנסיית נכות ושוב יידרש זמן נוסף עד שתוכלו לקבל אותה. בדיוק בגלל זה יש להגיש תביעת נכות על ידי משרד עו"ד רועי לייכטמן המנוסים בתחום שיוכלו לייצג אתכם ולהציג את כל המסמכים הנדרשים.