מכון פסיכולוגיה – מהי פסיכותרפיה

מהי פסיכותרפיה? וכיצד היא עוזרת לנהל את חיי היום יום טוב יותר? פסיכותרפיה היא שיטה מוכרת בתחום בריאות הנפש שמטרתה לטפל במשברים או הפרעות, כמו גם לתת כלים מעולים להתמודדות תוך טיפול בחרדות ומצוקות נפשיות. הטיפול מורכב בשיטות שונות ובעיקר תוך שיחות עם פסיכולוגים מומחים בתחומם. טיפול כזה נחשב יעיל מאד וידוע כטיפול רגשי מטיב. 

כיצד מתנהל טיפול פסיכותרפיה?

טיפול פסיכותרפיה מתייחס למספר שיטות והוא מנוהל על ידי פסיכולוגיים שיש להם הכשרה לעסוק בשיטה, ראו מכון סול לפסיכותרפיה. המטרה של הטיפול הוא לאפשר שיחות פתוחות וישירות של המטופל עם המטפל, אבחון מדויק ומקצועי ויצירת מרחב נכון ושמור עבור כל מטופל. פסיכולוגיים טובים שעוסקים בפסיכותרפיה עוסקים בהקניית שיטות לטיפול במשברים, שיטת להרגעת מחשבות טורדניות, כמו גם טיפול דינאמי קוגניטיבי ויעיל שנועד לאפשר כלים כגון: טכניקות הרגעה והפחתת חרדות, טיפולי CBT שנחשבים מעולים וקצרי מועד, הטיפול כולל תרגול מיינדפולנס, ואף טיפול בבעיות התפתחויות או הפרעת אישיות גבולית. טיפול פסיכותרפיה משמש גם למצבים של סטרס או חרדות קיומיות, ואף לטיפול במי שסובל ממתחים עקב בעיות גופניות ורגשיות שונות. 

למי זה מתאים?

טיפול פסיכותרפיה מתאים עבור כל מי שרוצה לנהל שיחות עם פסיכולוג מנוסה ובה בעת לקבל כלים שמסייעים מאד להתמודד עם דכאון וחרדה, עם מחשבות אובדניות או מטרידות, עם כעסים מצטברים ועם כל מה שמפריע לנו לנהל באופן נכון ומטיב את חיינו. 

לסיכום, טיפול פסיכותרפיה מסייע לרבים לצאת ממשברים ומצבים של מתח או חרדות, והוא מתאים לכול גיל ולכול מי שרוצה לשפר משמעותית את איכות חייו. 

קראו על טיפולים בחרדה בלינק https://www.soulpsy.co.il/treatments/anxiety-treatment/anxiety-treatment/