מאיזה גיל כדאי לקחת פרוביוטיקה?

מיום ליום עולה המודעות בקרב כלל הציבור אודות היתרונות הרבים שיש בצריכת פרוביוטיקה, וכן החשיבות של קיומם של "החיידקים הטובים" במערכות השונות בגופנו, ובמיוחד במערכת העיכול.

תפקידיהם של החיידקים הטובים, או במילים אחרות – המיקרו אורגניזמים, הם רבים ועדיין לא כולם ידועים לנו. ממה שכן ידוע לנו – אותם מיקרו אורגניזמים מיטיבים עם מערכת העיכול ושומרים על איזונה, על ידי מניעת התרבותם של חיידקים שמזיקים לגופנו וכן מניעת פטריות ופרזיטים אחרים במערכות השונות בגופנו.

האם יש גיל מומלץ לנטילת פרוביוטיקה?

בעבר היה נהוג לחשוב כי רק למבוגרים ישנו צורך בנטילת סיוע תוספי מזון בצורת פרוביוטיקה של אלטמן. עם הזמן הלך והתברר (ועדיין) ערכו של תוסף התזונה הפרוביוטי, שצובר פופולאריות ומוצא משכנו בבתים רבים בארץ ובעולם: אנשים ונשים בכל גיל נתרמים ממוצרים פרוביוטיים, המסייעים לאיזון מערכת העיכול, השבת הבריאות הכללית וכן מניעת התרבותם של חיידקים מזיקים ופטריות במערכת העיכול שבגופנו.

מה לגביי ילדים?

כל תינוק נחשף לחיידקים – טובים ושאינם – כבר מרגע היוולדו. ילדים רבים שמתמודדים עם בעיות עיכול שונות מקבליםאיזון מחודש של המערכת והקלה רבה על ידי נטילת תוספי פרוביוטיקה, שמגיעות בצורות מזמינות ובטעם טוב, כגון טיפות לפה, אבקות שונות לתמיסה וכן טבליות ללעיסה. לגביי תינוקות, קיימים תוספי פרוביוטיקה לגילאי חצי שנה ואף תוספים לגילאי חודש. מחקרים הוכיחו כי נטילת תוספים אלו על בסיס יומיומי הפחיתה באופן ניכר את תדירות מחלותיהם של תינוקות וילדים שנטלו אותם.

ויש עוד יתרונות..

כידוע, במהלך מחלות כאלו ואחרות, נאצלים ילדים ומבוגרים רבים ליטול אנטיביוטיקה, המחסלת את החיידקים המזיקים בגוף. אך עם זאת, גם החיידקים הטובים מחוסלים ואוכלוסייתם פוחתת בשיעור של כ – 30 אחוז. במצב כזה, הופך הצורך בפרוביוטיקה חיוני ביותר, שבעזרתה הגוף מסוגל להתמודד ביתר כוח עם מחלות שונות.

לסיכום

אין גיל לפרוביוטיקה: מערכת החיידקים בגופנו היא תמידית ומתחדשת, וזקוקה לאיזון וסיוע בהתגברות על מחלות שונות. מבוגרים, ילדים ותינוקות – תוסף הפרוביוטיקה ניתן לקנות באתר Club Pharm מועיל לכל אדם ובכל גיל ומסייע במצבים של מחלות שונות במהלך חיי האדם.