הכנה לדואתלון מאפס – למה חשוב לעבוד לפי תוכנית?

האם אתם יודעים מהו דואתלון? רוצים לעסוק בתחום? מדובר בעוד תחרות ספורטיבית, בה משלבים כמה תחומים כמו רכיבה, שחייה וריצה. הכנה לדואתלון מאפס – למה חשוב לעבוד לפי תוכנית?

מהי תחרות דואתלון?

בנוסף להסבר בפסקה הראשונה, חשוב לציין כי תוכנית תחרות דואתלון ,מחולקת לכמה שלבים והם: בתחילה ריצה, לאחר מכן שלב הרכיבה, ומאוחר יותר מגיע שלב הריצה השני. כאשר הוא קצר יותר מהריצה הראשונה.

היכן מתקיים דואתלון בארץ

בארץ מתקיימות תחרויות דואתלון בכמה וכמה מקומות, ביניהם: ניצנה, פתח תקווה וגם באזור הצפון, באגם החולה.

האם תכנית הכנה לדואתלון מתאימה לכם?

לכל תחרות רב תחומית יש קשיים משלה. לא מעט אנשים מתחילים להתאמן לדואתלון, כאשר בהמשך ירצו להתקדם ולהשתתף בתחרות טריאתלון. אם רק התחלתם, אל תלכו על הקשה ביותר, בחרו מסלולי ריצה ורכיבה קצרים יותר, לפחות כך מתחילים תכנית אימונים. 

הורדת עומסים

בדומה להכנה לטריאתלון, תמיד ניתן להוריד מהעומס באמצעות היצמדות לשני תחומים קודם, כמו ריצה או רכיבה על אופניים. זוהי עבודה על פי תוכנית, ורצוי שיהיה איזשהו רקע בתחום. אולם ישנם גם אנשים המתחילים מאפס. טירונים לחלוטין. ההמלצה היא להתחיל לרוץ ולרכוב על אופניים לאורך שעה, לפחות בתחילה.

למה חשוב לעבוד לפי תוכנית?

רק באמצעות תוכנית אימונים שהותאמה לכם, תוכלו להתחיל ולעסוק בענף ספורט הנ"ל, וזה אומר שיש להתחיל מפעולות כגון שחייה, רחצה ורכיבה, להשתפר, ולהתקדם עם התוכנית הלאה.

 

לבסוף, יש לבחור את המאמנים המקצועיים והמנוסים ביותר, בעלי הסמכה מטעם אחד המוסדות המוכרים בארץ. מאמן המכנה עצמו סתם כך וללא הכשרה וניסיון, אף עלול להזיק לכם. בדקו היטב את הנושא, בסופו של דבר מדובר בבריאות שלכם.