חשיבות המעקב אחר הריון

פונדקאות ותרומת ביצית

מעקב אחר הריון

כל אישה שחוות  היריון יודעת עד כמה צמוד הוא המעקב אחר ההיריון המתפתח. ההיריון הוא תהליך בריא אמנם אך על מנת שאפשר יהיה להיות בטוחים כי הוא אכן יתנהל בצורה הכי בטוחה וללא תקלות רפואיות כאלה ואחרות, חשוב לנהל מעקב היריון צמוד.

מעקב ההיריון כולל בדיקות דם עקביות, זה כולל צילומי אולטרה סאונד צורך מעקב גדילה ולקראת סוף ההיריון זה יכלול גם ביצוע מוניטור, על מנת לוודא כי שלומו של העובר טוב והוא מתפתח היטב.

לא מוותרים על מעקב היריון

יש נשים שנוטות לזלזל מעט במעקב ההיריון. הן חשות כ מדובר בבזבוז זמן מיותר. הן לא חשות כי אכן מדובר בדבר חשוב מספיק שעבורו יש לבזבז שעות ארוכות בכל ביקור. כי ביקור אצל רופא הנשים לצורך המעקב דורש המתנה לאחות לצורך ביצוע בדיקות כלליות כמו לחץ דם, בדיקת שתן ובדיקת משקל, הוא כולל גם ביצוע אולטרה סאונד והא גם מצריך המתנה לרופא על מת להראות לו את כל התוצאות של הבדיקות שנערכו קודם לכם אצל האחיות ובהדמיה העל קולית.

מעקב היריון עשוי למנוע אסון

אז עבור כל אלה שמתעצלות לגשת לרופא והן לא ממש מוכנות להשקיע את הזמן הנדרש לצורך ביקור אצל רופא הנשים, אנחנו רוצים לספר עד כמה זה עשוי להיות חשוב ואפילו קריטי למען הצלחת ההיריון.

בעבר היו נשים רבות שלא היו מודעות למעקב אחר תנועות עובר, וגם אם כן, לא היה הרבה מה לעשות איתן אם קרה והעובר לא זז מספיק. כיום כאשר יש את אפשרויות ההדמיה העל קולית, ניתן לאתר מצוקה בזמן אמת ואף להעניק טיפול תומך ברגע האמת. אין ספק כי עוברים רבים ניצלו והריונות רבים המשיכו להתנהל באופן תקני רק בזכות הבדיקות והמעקבים המקצועיים.

מעקב היריון אצל רופא מומחה

חשוב לשים לב כי הפנייה אל רופא נשים תהיה פנייה אל רופא מומחה שיש לו גם ניסיון בתחום וגם את כל הידע המקצועי בכל מה שקשור להיריון ולמעקב היריון.

עם מעקב קבוע ההיריון יעבור בשלום.

 

אנשים חיפשו גם: שבועות הריון לפי חודשים

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

אולי גם יענין אותך...

איך מטפלים בעובש באמבטיה?

עובש אמבטיה הוא בעיה מכוערת ולא בריאה שיש לטפל בה ברגע שמאתרים אותה. לעובש על קירות צבועים, נסו מסיר טבעי. ומה תעשו כאשר העובש נמצא

קרא עוד »
אוכל לכלבים

אוכל לכלבים

לא תמיד אנחנו יודעים איזה אוכל לקנות לכלב שלנו. בדרך כלל אנחנו נותנים לו את האוכל הכי זול שיש בחנות. זו כמובן דרך ואופציה אך

קרא עוד »