טרום סוכרת – כל מה שרציתם לדעת

מחלת הסוכרת היא מחלה שיש המגדירים אותה כמעט כמגיפה. וזאת כתוצאה ישירה מצריכה עודפת ומוגזמת של סוכרים ופחמימות ריקות, קראו עוד באתר. בגופנו קיים איבר בשם לבלב, הוא זה שאחראי על ייצור אינסולין. האינסולין הוא האחראי על פירוק הסוכרים שאנו צורכים. אך במידה וצריכת הסוכר מוגברת האינסולין לא מצליח להשתלט על הסוכרים. במצב כזה נוצרת רמה גבוהה של סוכר בגוף, מה שכרוך בסכנות ונזקים שונים.

מה זה טרום סוכרת?

טרום סוכרת הוא מצב בריאותי בו האדם נמצא במצב גבולי מבחינת יכולת הייצור של הלבלב. כלומר, הסוכר של האדם גבולי, וצריכה עודפת של סוכר עלולה לגרור עלייה תלולה של רמות הסוכר בדם. התוצאה היא כמובן סימפטומים של מחלת הסוכרת. אם כי יש לדעת כי במצב של טרום סוכרת אין סימנים מקדימים, ורק בדיקות רפואיות יוכלו להצביע על קיומה של מחלה, בדקו בקישור לפרטים נוספים.

כיצד אדע אם יש לי סוכר גבולי?

אנשים שנמצאים בקבוצת סיכון צריכים להיות ערניים ולעקוב אחרי מדדי הסוכר בדם. מדובר על אנשים שיש להם רקע תורשתי של מחלת הסוכרת. כמו כן את הנתונים הללו ניתן לקבל בכל בדיקת דם שגרתית שעורכים. במידה ומתברר כי אכן יש לאדם סוכר גבולי עליו להיות ערני מאוד, ולשמור על האיזון באמצעות קריאה באתר של אמיר פרלמן בין היתר. וזאת באמצעות תזונה מאוזנת ונכונה, הימנעות מצריכה עודפת של סוכר וריבוי של ירקות ופחמימות בתזונה השגרתית. בנוסף יש לזכור כי פעילות גופנית הולמת באופן שגרתי מעודדת את ייצור האינסולין ואת פירוק הסוכר, ומשכך יש לה תועלת מרובה בהתמודדות מול מחלת הסוכרת. כך שמי שניצב במצב של טרום סוכרת יוכל לדחות את רוע הגזירה ואפילו למנוע אותה כליל בפעילות גופנית על בסיס קבוע לצד תזונה מאוזנת באופן קבוע.