שירותים פרצמבטיים

שירותים פרצמבטיים זה למעשה תחום הרוקחות. התחום של פרמצבטיקה היא למעשה באה מהשפה היוונית. בתחום הזה עוסקים במחקר כל הנושא של התרופות כמו גם צורות שונות של מתן תרופות. זה כולל את התרופות השונות ואת צורות המתן השונות כמו כדורים, קפסולות, סירופים, זריקות, תרחיפים שונים, מדבקות עוריות וכן הלאה.

כיום עוסקים בתחום של מחקר הרוקחות בעיקר בתחום של תרופות בשחרור מושהה. המטרה היא להכיר ולהחיל לעשות שימוש בדרכי טיפול חדשות שלא היו מוכרות עד כה ושיעניקו מענה חדשני ויעיל יותר ביחס לאלו שהיו בעבר.

שירותים פרצמבטיים דורש ידע והתמחות מקצועיים

לא כל חוקר ולא כל מי שעוסק ברוקחות מסוגלים לתת מענה כמו חברת דור שירותים בכל מ שקשור לנושא של מדעי הרוקחות או כל מה שקשור לשירותים פרצמבטיים. כי לצורך כך יש ללמוד לעומק את התחום וצריך להכיר את כל הנושאים המרכיבים את נושא התרופות.

שירותים פרצמבטיים זה לא רק רוקחות

חשוב לדעת כי בכל מה שקשור לנושא של רוקחות ושל מדעי הרוקחות, יש הבדל גדול בין רוקחות כפי שהיא לבין מדעי הרוקחות והיכרות עם כל הנושא של השירותים הפרצמבטיים.

רוקח צריך להיות אדם שיש לו תואר ברוקחות ויש לו גם רישיון רוקח אותו הוא קבל מטעם רשויות הבריאות מהמדינה או המדינות משם הוא בא או שהוא רשום בה כאזרח.

הרוקח אמור להיות גם בעל ידע נרחב בכל מה שקשור למינון נכון של תרופות, לאינטראקציות שישנן בין תרופות שונות כמו גם ההשפעות השונות שיש לכל תרופה על האדם הנוטל אותו.

אדם שעוסק במדעי הרוקחות, הוא בהכרח מתפרנס מעבודה בבית מרקחת. הוא לומד את התחום באוניברסיטאות והעבודה שלו היא בתחום של חקר התרפות.