הכירו את המחלות מתחום ראומטולוגיה ילדים

pfapa

רופא העוסק בתחום של ראומטולוגיה ילדים שהינה תת תחום של רפואה פנימית, עליו לאבחן ולטפל במגוון רב של מחלות הנוגעות למפרקים, רקמות רכות, ורקמות חיבוריות. חלק מאותן מחלות הן פאפא, קדחת ים תיכונית, לופוס, קדחת שיגרון ועוד מגוון רב של מחלות הנכללות תחת תחום הראומטולוגיה ילדים.

מחלת הpfapa

מחלת ה- pfapa בקרב ילדים עלולה להתרחש אצל ילדים החל מגילאי שנתיים עד ארבע ועלולה להסתיים בסביבות גיל עשר כאשר לאט לאט תדירות המקרים פוחתת. תסמונת ה- pfapa מאופיינת בעיקר בפצעים בפה בדמות אפטות, כאבי גרון, אודם בגרון, כתמים לבנים על השקדים ובלוטות לימפה מוגדלות. תסמונת ה- pfapa נחשבת לאחת המחלות שאינן זיהומיות הנפוצות ביותר.

 

המחלה מתחילה בחום אצל הילד ומלווה בלפחות אחד מבין כל הסימפטומים שציינו קודם לכן. המחלה מאובחנת על ידי רופא באמצעות הסימפטומים בלבד היות ואין בדיקה ייעודית לזיהוי התסמונת. הטיפולים במחלה כוללים בדרך כלל סטרואידים כמו פרדניזון שהוכח שיעיל בתחילת האירוע אך עלול לקצר את הזמן בין האירועים או מתן תרופות העוזרות להוריד את החום בקרב חלק מן המטופלים. בנוסף לכך בקרב רוב המטופלים הוצאות השקדים עלולה לגרום לריפוי מוחלט של התסמונת.

תפקידו של ראומטולוג הילדים

מי שאחראי לאבחן באופן ברור באם ילדכם חולה בתסמונת ה- pfapa הוא כמובן ראומטולוג ילדים שכן זוהי מחלה בתחום ההתמחות שלו. בדרך כלל רופא שמתמחה בראומטולוגיה ילדים ירצה לבחון את המקרה לעומק ולראות את המרווחים שבין אירוע אחד לאירוע הבא ובהתאם לכך להחליט על שיטת הטיפול המיטבית עבור הילד שלכם. לא כל שיטה שמתאימה למטופל אחד בהכרח תתאים למטופל אחר לכן מומלץ לפנות לרופא שמתמחה בראומטולוגיה ילדים במקרה שאנו חושדים כי ילדנו סובל מהתסמונת.

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

אולי גם יענין אותך...

טיפול לסרטן הערמונית

טיפול לסרטן הערמונית

סרטן הערמונית הינו סוג הסרטן הנפוץ ביותר בקרב גברים, כאשר הוא נפוץ בעיקר אצל גברים לאחר גיל 50. למעשה, כ-75% מכלל האבחונים הם לגברים לאחר

קרא עוד »
IVF

IVF

הפריה חוץ גופית (IVF) היא תהליך של הפריה בה משולבת ביצית עם זרע מחוץ לגוף. התהליך כולל ניטור וגירוי של תהליך הביוץ של האישה, הסרת

קרא עוד »