על קורונה וצמחי מרפא

נגיף הקורונה הפתיע את העולם כולו והציב את עולם הרפואה בפני אתגר חדש. הרפואה האלטרנטיבית הציעה פתרונות לחיזוק המערכת החיסונית, כדי להימנע מחשיפה קשה למחלה. איך צמחי מרפא יכולים לעזור במלחמה נגד הקורונה. 

הקורונה מהי

נגיף הקוביד 19 התפרץ לראשונה בסוף 2019 בסין ולקראת מרץ 2020 הציף את העולם כולו והביא מדינות רבות לסגר, מיליוני מתים ונזק כלכלי עצום. הנגיף גורם למחלה במערכת הנשימה, חום גבוה, שיעול ואובדן חוש הטעם והריח. התדרדרות במחלה יכול להוביל למצוקה נשימתית ואפילו למוות. ההדבקה מאדם לאדם היא טיפתית וסימני המחלה יופיעו בדרך כלל עד 14 יום מהמפגש האחרון עם החולה. 

צמחי מרפא ושימושם

יעילותם של צמחי מרפא טבעיים כמחזקים את המערכת החיסונית ידועים כבר מאות אלפי שנים. בעזרת שימוש קבוע בוויטמינים המופקים מצמחי מרפא אפשר להגן על מערכות הגוף מפני דלקות, חדירת נגיפים ומזיקים למנוע מחלות ולהביא להקלה בתופעות לוואי. חוסר בוויטמינים ומינרלים יכולים להחליש את הגוף ולגרום לו להיות פגיע יותר לכניסת חיידקים ונגיפים. 

איך נעזרים בצמחי מרפא נגד הקורונה

הדבר החשוב ביותר הוא לחזק את מערכת הנשימה, מסביר אמיר פרלמן שמנהל חנות צמחי מרפא. כדי למנוע הידבקות מומלץ ליטול מינון גבוה מהרגיל של ויטמין סי ובמקרים של חשיפה למחלה עם תסמינים קלים יש לתגבר את הגוף עם אכינצאה הידועה כיעילה ביותר נגד מחלות ממשפחת השפעת וסמבוק שחור שיעילותו חזקה במחלות מערכת הנשימה, הסינוסים ושיעול קשה. 

לטיפולים במקרים קשים יותר של המחלה אפשר להיעזר בפורמולות המערבבות מספר צמחי מרפא הידועים ברפואה הסינית.

התמגנות והגנה

לצד כל הנאמר והיכולת של צמחי המרפא לתרום לתחזוקת הגוף והגנתו, חשוב לשמור על ריחוק פיזי, עטית מסיכות, הקפדה על ניקיון ועל התחסנות.