האם כל בית אבות סיעודי מספק שירותי סיעוד ממוקדים?

כאשר אדם בגיל השלישי מגיע למצב סיעודי, בין אם הוא  זמני לדוגמא: תקופת החלמה ממחלה ובין אם הוא מתמשך כגון: התמודדות ממושכת עם מחלה קשה או ימרידה בתפקוד, עומדות בפניו כמה אפשרויות לטיפול סיעודי בביתו, עם מטפל, במחלקה סיעודית או באגף טיפולי נפרד בבית דיור מוגן יוקרתי. מעבר לטיפול בבתי אבות סיעודיים, כיום ניתן ליהנות מטיפול סיעודי באגף טיפולי נפרד בבתי דיור מוגן המהווה גרסה מתקדמת ומשופרת של בית אבות סיעודי יוקרתי.

בית אבות סיעודי או דיור מוגן סיעודי?

בתי אבות רבים מאוכלסים הן בקשישים עצמאיים והן בקשישים סיעודיים או תשושי נפש, לעומת זאת, דיור מוגן משמש כמקום מגורים עם איכות חיים גבוהה לקשישים עצמאיים ופעמים רבות הוא יכלול אגפים נפרדים של שירות סיעוד מלאים בדיור תומך סיעודי עבור דיירים סיעודיים ודיירים תשושי נפש. מדובר על פתרון המאפשר להנות מיתרונות של דיור מוגן ללא החסרונות של הפתרונות הנפוצים שקיימים כיום, בתי אבות סיעודיים, בתי אבות לתשושי נפש ובתי חולים סיעודיים.

טיפול והשגחה בבית אבות סיעודי

בית אבות סיעודי ובית חולים סיעודי מרכזים תחת קורת גג אחת שירותי סיעוד עבור קשישים שזקוקים לטיפול והשגחה סיעודית צמודה ומעניקים אותה באופן מרוכז. בבתי אבות אין אפשרות להעסיק מטפל זר. על אף שבבתי אבות הדייר יקבל מענה על כל הצרכים הנובעים ממצבו הסיעודי, חשוב לדעת כי ישנם בתי דיור מוגן אשר מציעים בין היתר אגף סיעודי נפרד אשר בהם ייהנו מהדיירים מתנאים הרבה יותר טובים וברמה גבוהה. ניתן לומר כי גם בית אבות סיעודי המעניק את המענה לצרכים של הקשיש יש לבחור בקפידה ואין לבחור בית אבות מעין זה טרם בדקתם היטב מהם התנאים שהוא מציע למגורים, איזה שירותים הוא מציע לאדם סיעודי ועוד.

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

אולי גם יענין אותך...

מזרון לפצעי לחץ

מזרון לפצעי לחץ יכול להוות את הפתרון המושלם עבור כל אדם שסובל משיתוק ולא מסוגל להזיז את גופו בצורה חופשית. כדאי לזכור כי בעוד שרוב

קרא עוד »