הבעיה שבית האבות נדבק בקורונה

היום ניתן לשמוע בחדשות לא פעם על בית אבות שנדבק בקורונה, דבר שקרה הן בארץ והן בעולם. חשוב להבין כי משבר הקורונה השפיע על כל העולם בכל תחום אפשרי, לכן רק הגיוני כי המדינה לא הייתה ערוכה למתקפה הזאת. כתוצאה מכך, לא מעט אנשים נדבקו, עד שיצאו ההנחיות המתאימות. כמובן שהאוכלוסייה שנמצאת בסיכון הגבוה ביותר, היא אוכלוסיית הקשישים, אשר עלולים לחלות במחלה ולהיפגע ממנה בצורה הקשה ביותר. לכן בתי האבות הקפידו על רמת ההיגיינה הגבוהה ביותר, הוציאו הנחיות רלוונטיות לעובדים ולצוות המקום ואף אסרו ביקורים, על מנת להקטין את הסיכון להדבקה. ברוב המקומות שמתמחים בתחום של טיפול סיעודי במבוגרים כמו כאן המדיניות עזרה, הצוות הקפיד על ההנחיות והקשישים נשארו בריאים ושלמים.

בית האבות נדבק בקורונה – מה עושים?

אנשים רבים שההורים שלהם נמצאים בבית אבות, נכנסו לסטרס עקב הידיעות על הקשישים שחלו בקורונה. מדובר כמובן על מצב מלחיץ ומטריד ביותר, אך חשוב לזכור כי מדובר על מחלה עולמית שפגעה בכמות עצומה של אנשים תוך חודשים ספורים בלבד. לכן סיכון ההדבקה של הקשישים בבית האבות או בבית של המשפחה, אינם שונים בצורה משמעותית. אם כבר, הקשישים נמצאים בסיכון הרבה יותר גבוה, במידה והם שוהים בקרבתם של ילדים ואנשים שיוצאים לעבודה, נוסעים בתחבורה ציבורית ועוד. בבית האבות (ראו באתר) ישנה הקפדה מהותית על נהלי הבטיחות, במטרה להבטיח לקשישים סביבה נקייה והיגיינית ככל האפשר. כמו כן, בית האבות ממשיך לספק לקשישים סביבה ביתית ותומכת, פעילויות חברתיות שונות ודיונים שיכולים להפחית את רמות המתח ולספק כלים מתאימים, לצורך התמודדות בריאה ומאוזנת יותר עם המשבר.

 

לסיכום, אומנם ניתן לשמוע בחדשות על בתי אבות מסוימים שנדבקו בקורונה, חשוב לשמור על קור רוח ולא להיכנס ללחץ. רוב בתי האבות מקפידים על ההנחיות המחמירות ביותר.