מחלקה סיעודית בפתח תקווה – למה צריך לשים לב כשבוחרים?

אם אתם צריכים לבחור מחלקה סיעודית עבור אדם שקרוב אליכם, חשוב לבחור מקום נוח, איכותי וכזה שיאריך וישפר את חייו של הקשיש כמו בית גיל פז המחלקה הסיעודית. מחלקות סיעודיות נועדו עבור קשישים ואנשים מבוגרים שחלו במחלה קשה, או שסבלו מהתקף לב או שבץ וכעת מצבם הבריאותי או הנוירולוגי/ קוגניטיבי התדרדר. בשל כל אלה, רבים מחפשים אחר דיור מוגן בפתח תקווה, או בכל מקום אחר, כמו גם מחלקות סיעודיות במרכז שיספקו את כל מה שהקשיש צריך. 

אבל כיצד בוחרים מחלקה סיעודית בפתח תקווה?

בחירת מקום לטיפול בקשיש חייבת להיות נכונה ומושכלת, שכן רק כך אפשר להבטיח את איכות חייהם של קשישים. כיום יש בישראל אחוז גדול של קשישים ואנשים מעל גיל 65 שהאחוז עומד על 11.3% מהאוכלוסייה. מתוך האחוז הזה, יש מספר לא מבוטל של קשישים שזקוקים לטיפול סיעודי. לכן יש לבחור עבורם את המקום הבטוח והטוב ביותר!

כמה דגשים שיש לשים אליהם לב בעת בחירת מחלקה סיעודית לקשיש:

  • איכות – וודאו כי המקום איכותי ומקצועי וכי נעשות בו בדיקות תכופות של משרד הבריאות. שימו לב כי למחלקה יש תעודות שמבטיחות את הניקיון והבטיחות במקום וכי המרחב מאובזר בציוד רפואי ובטיחותי מתאים, כמו: מכונות הנשמה, ציוד למדידת ערכים גופניים, מיטות טיפולים וגם אמצעי מיגון נגד אש, נזילות, הצפות ושאר אמצעים לאבטחת הדיירים.
  • צוות מטפלים מקצועי – כעת יש לבדוק כי במקום נמצאים – 24 שעות 7 ימים בשבוע – מטפלים מקצועיים כמו מטפלים סיעודיים, רופאים ואחיות, אנשי תחזוקה וניקיון, עובדים סוציאליים ומטפלים ברפואה המשלימה. בדקו באיזה שעות יכולים הקשישים לקבל סיוע וטיפול רפואי. 
  • פעילויות מטיבות – מלבד אמצעים טכניים ורפואיים ליצירת אורח חיים איכותי עבור הקשיש, חייבות להתקיים במחלקה גם פעילויות חברתיות ואישיות שמשפרות את איכות החיים. וודאו כי מתקיימות בבית האבות פעילויות יומיומיות כגון: סדנאות, הרצאות, פעילויות פיזיות ומוטוריות ושאר אמצעים שמשפרים את החיים האישיים של הדיירים. בכך תבטיחו מקום נעים נוח ומטיב עבור האנשים שאתם אוהבים.