מה עושים במידה וצריך תיקון לניתוח אף?

לאחר כמה שנים שהבנתם כי אינכם מרוצים ממראה האף שלכם, אזרתם אומץ ופניתם אל מרפאה המתמחה בניתוחי אף פלסטיים. כיוון שניתוח כזה כרוך בנפיחות משמעותית באזור האף, הבנתם כי עליכם לחכות בסבלנות לפחות כשנה כדי לראות את התוצאות בשטח וליהנות ממראה אף משופר ויפה יותר. אך גם כעבור זמן זה, גיליתם לאכזבתכם כי מראה האף לא השתפר ונוסף לכך אתם חווים לעיתים קשיים בנשימה.

במקרים כאלו ניתן לבצע תיקון לניתוח אף הנקרא ניתוח אף שניוני, קראו עוד בנושא.

מהו ניתוח אף שניוני

ניתוח זה כרוך בביצוע של ניתוח אף חוזר לצורך תיקון המראה החיצוני, ושביעות רצונו של המטופל. כיוון שהאף הוא האיבר הבולט והמרכזי ביותר בפנים, מדובר על צורך מהותי עבור מטופלים רבים שאינם מרוצים מניתוח האף הראשוני שהם ביצעו בעבר.

כדאי לדעת כי ניתוחי אף חוזרים נועדו לא רק לשפר את המראה האסתטי של האף, אלא גם את התפקוד התקין של מערכת הנשימה.

תיקון אף בריאותי

מחיצת האף הנמצאת בחלק הפנימי הקדמי של האף מחלקת אותו לשני חלקים, שאלו למעשה שתי הנחיריים שיש לכל אדם. במצבים של עקמומיות במחיצה, סטייה ואף נקב הנגרם בה כתוצאה מניתוח אף לא מקצועי זרימת האוויר נפגעת וכך המטופל סובל מבעיות נשימה כרוניות. ניתן לתקן את הבעיה באמצעות ניתוח אף שניוני המבוצע על ידי מנתח פלסטי מומחה בתחום, ובייחוד בתחום של ניתוחי תיקוני אף חוזרים.

תנאים לביצוע תיקון לניתוח אף 

כדי לתקן את הניתוח הראשוני הכושל שבוצע, אם מסיבה אסתטית או בריאותית, על המנתח לבחון בקפידה את מצבו של מבנה האף ומרכיביו טרם ביצוע הניתוח. לעיתים יידרשו פתרונות כירורגיים מורכבים יותר, המצריכים שתל סחוס טבעי של המטופל.