ניקוי טבעי לפנים – איך עושים את זה?

בניגוד למה שמקובל לחשוב – ניקוי פנים הוא לא פעולה שנדרשת רק להסרת איפור או שאריות מייק-אפ. עור הפנים של כולנו מפריש במהלך היום והלילה שומנים, שאוגרים איתם לכלוך במהלך היום. בנוסף, על מנת להסיר תאים מתים ועור יבש – מומלץ לבצע ניקוי פנים לפחות פעם ביום, ולאפשר לעור את ההתחדשות שתרענן ותחזיר לו את החיוניות, קראו בהרחבה.

טבעי זה הכי

כשמדברים על מוצרי קוסמטיקה, בדרך כלל חושבים ישר על האפשרות הכי זמינה: מי פנים, פילינג או סבון מרשתות הפארם המוכרות. עם זאת, המוצרים שקיימים ברשתות אלו לרוב מכילים חומרים ומרכיבים כימיים שונים, שאולי ייצרו את האפקט הראשוני אך לאורך זמן השימוש בהם אינו מומלץ.

ניקוי טבעי לפנים ניתן לעשות על ידי מוצרי טיפוח מהטבע, ללא התערבות חומרים זרים, נכנס כחלק מהמערכת האורגנית של העור ומאפשר התחדשות בריאה וטיפוח מזין. מוצרים כאלו כוללים לרוב גם תמציות שונות של צמחים בעלי סגולות ייחודיות, ויטמינים, שמנים צמחיים ועוד.

אילו מוצרים טבעיים קיימים?

כיום המגוון הוא רחב, וההתפתחות של תחום הקוסמטיקה הטבעי מאפשר לרכוש שלל מוצרי ניקוי טבעי לפנים מסוגים שונים: מסירי איפור, מי פנים טבעיים, פילינג גרגירים טבעי, מסיכות יופי, מסיכות בריאות שונות ועוד.

כיצד נכון להשתמש במוצרים אלו?

ראשית, מומלץ מאוד להתאים את המוצר לסוג העור שלכן: יבש, רגיל, מעורב, שומני או רגיש. למי מכן שזכתה בעור שומני – מומלץ להשתמש במוצרי ניקוי טבעי לפנים שמסייעים לכיווץ נקבוביות השומן. לעומת זאת, נשים בעלות עור יבש ירגישו הרבה יותר טוב במוצרים עשירים בלחות. נשים בעלות עור רגיש יכולות להשתמש בתכשירים שנחשבים עדינים ומותאמים לעור רגיש, המכילים מרכיבים שמאזנים את רמת החומציות הטבעית של העור.

לטבע יש מגוון רחב של חומרים וסגולות שתורמים לבריאות העור שלנו: תמציות צמחים שונים, שמנים מיוחדים וויטמינים הכרחיים. שימוש במוצרים אלו מייתר את הצורך בחומרים כימיים מזיקים או באלכוהול, ובטווח הארוך ניתן לראות את ההשפעה המיטיבה של מוצרים אלו עם עור הפנים.

> אולי יעניין אותך גם עיסוי פנים בספא רפאל סנטר?