חומרי גלם לקוסמטיקה טבעית – ממה הם עשויים באמת?

בקוסמטיקה הטבעית ישנם חומרי גלם רבים המשמשים להכנת קרמים, משחות, תחליבים ותכשירים טבעיים שונים. חלק מחומרים אלו הם בסיסיים וחלקם מוספים לתערובת הבסיס ובעלי השפעות שונות. בין חומרי גלם לקוסמטיקה טבעית ניתן למצוא: ג'לים בסיסיים, שעוות, מתחלבים שונים, סבונים, תמציות, צבעים ופיגמנטים, שמנים צמחיים שמנים אתריים, סיליקונים, פרוטאינים, צמחי מרפא ועוד.

כל חומר מביא איתו איכות אחרת, ניחוח, צבע, סגולה רפואית והשפעות משלו. במאמר זה נסקור בקצרה את חומרי הגלם העיקריים ומרכיביהם.

שמנים אתריים

מקורם של שמנים אלו הוא בדרך כלל מצמחים בעלי ארומה חזקה (כגון אקליפטוס, לבנדר לבונה ועוד) והם מופקים מחלקים שונים בצמחים, כמו פרחי הצמח, שורשיו, פירותיו, שרף העץ ועוד. שמנים אלו נדיפים ובעלי ניחוח חזק מאוד. למטרות שימוש קוסמטי מדללים אותם עם חומרים שונים, מה שמאפשר את השימוש בהם.

שמנים צמחיים

שמנים אלו מופקים בכבישה קרה מצמחים ופירות שונים, כגון: שמן שומשום, שמן זית, שמן קוקוס, שמן שקדים, שמן זרעי מלפפונים, שמן זרעי ענבים ועוד. שמנים אלו מכילים ויטמינים ומינרלים חיוניים לגוף ולעור, ועשירים גם בנוגדי חמצון.

קרם וג'ל בסיס

חומרים אלו משמשים בסיס להכנת תערובות ומרקחות שונות. אליהם ניתן להוסיף שמנים, תמציות שונות צמחי מרפא ועוד, על מנת להכין את המוצר המוגמר. ג'ל הבסיס מורכב בעיקר ממים, והקרם הבסיסי מורכב ממים בשילוב שמנים שונים.

שעוות ומתחלבים

שמן ומים? איך ניתן לחבר אותם יחד? אחת מהאפשרויות ליצור את הבסיס תחליבי הוא להשתמש בחומר מתחלב שמאפשר את החיבור של המים והשמן לתוך תערובת אחידה. גם לשעווה יש תפקיד בהכנת התחליב, כאשר היא מייצבת ומעניקה למוצר סמיכות ומרקם קרמי ונעים למגע.

גרגירים ומלחים

"פילינג" היא תערובת המשמשת להשלת תאי עור מתים, להמרצת זרימת הדם בעור ולחידוש וריענון העור. ישנם גרגירי פילינג המופקים מגבישי סוכר טבעיים, גרגירי מלח ואפילו גרגירים של זרעי פירות.

לסיכום, חומרי גלם לקוסמטיקה טבעית עשויים מרכיבים טבעיים ומועילים לעור, בעלי תכונות מרפא רבות ומכילים ויטמינים ומינרלים רבים. באתר https://oilsisrael.com תוכלו למצוא מידע נוסף על חומרים מסוג זה.