מחלות העלולות להגרם מעובש בבית

כאשר האוורור בבית או בבניין לא יעיל, זה יכול לגרום להצטברות של עובש בקירות. עובש לאורך זמן יכול להוביל לבעיות בריאותיות כמו זיהום בדרכי הנשימה, שיעול וכאבי גרון, החלשה של מערכת החיסון ובכך הגוף פתוח בפני נגיפים ומחלות נוספות. עובש הוא בעצם פטריות ותנאים של חום ולחות הם התנאים האידיאליים עבור התפשטות העובש. מכיוון שהנבגים הם חלקיקים בלתי נראים והם אלה אשר גורמים לעובש להתפשט, אנחנו מתקשים להיפטר מעובש גם אחרי שמסירים אותו ממשטח נגוע. לכן מומלץ לעשות זאת עם בעל מקצוע, שלו יש את התכשירים המקצועיים ביותר להסרת עובש.

כמה עובש מסוכן לבריאות שלנו?

בעקרון מערכת החיסון שלנו יודעת להתמודד עובש, גם תינוקות עם מערכת חיסונית תקינה, אך לאורך זמן עובש יכול להשפיע לרעה על המערכת החיסונית שלנו ועל הריאות ודרכי הנשימה. לכן מומלץ כן להיפטר ממנו כמה שיותר מהר. כמו כן, העובש אינו בריא עבור אנשים עם מערכת חיסונית חלשה, למשל חולים במחלות אוטואימיוניות או אנשים שמטופלים באסטרואידים, אשר מחלישים את המערכת החיסונית של גוף האדם.

איך להימנע מעובש ואיך להיפטר ממנו?

על מנת להימנע מעובש בבית או בבניין, יש לדאוג לאוורור  הבית בצורה המקסימלית ביותר. כלומר לא להשאיר את הבית סגור כל היום, לדאוג לפתוח חלונות, דלתות לפחות לכמה שעות ביום. כמו כן, אם אתם מזהים שיש מכשיר בבית שלכם כמו מזגן, מקרר, מכונסת כביסה אשר נוזל ומתחיל להרטיב את הקירות, יש לטפל זאת במיידי, כדי למנוע הצטברות והתפשטות של העובש. אם כבר יש עובש ואתם רוצים להיפטר ממנו, התקשרו לבעל מקצוע אשר מומחה לתחום זה, כי רק ככה תוכלו להיות בטוחים שהעובש כבר לא קיים בביתכם.

קראו עוד על הקשר בין עובש בקירות ונזק בריאותי