מיינדפולנס בזמן קורונה

אין ספק כי משבר הקורונה תפס אותנו לא מוכנים, הן בפן הכלכלי והן בפן הנפשי. אנשים רבים מתקשים להתמודד עם האירועים האחרונים, הם חווים רגשות קשים של לחץ, מתח וחרדה, לצד חששות לגבי העתיד הכלכלי שלהם וכמובן לגבי הבריאות שלהם ושל האנשים היקרים להם. לכן כדאי להכיר שיטת תרגול מוכחת מבחינה מדעית, שיכולה לתרום לבריאות הפיזית והנפשית של כל אחד ואחת, קראו בהרחבה באתר מיינדפולספייס. מיינדפולנס הינה שיטת תרגול פשוטה יחסית, היכולה להתאים לכל אדם בכל גיל ובכל מצב בריאותי. השיטה אינה מצריכה ידע קודם או ניסיון במדיטציה, היות וכל אחד יכול לתרגל אותה בכל מקום ובכל זמן. המטרה היא ללמוד לשהות בהווה, מבלי לברוח למחשבות לגבי העבר או העתיד. השיטה מאפשרת להתבונן על המחשבות, הרגשות והדחפים שלנו, במטרה להכיר בקיומם ולבחור בצורה חופשית כיצד להגיב אליהם.

מיינדפולנס בזמן קורונה – כיצד ניתן לעשות זאת נכון?

חשוב להדגיש כי התקופה הנוכחית הינה תקופה לא פשוטה עבור לא מעט אנשים. אנשים רבים מעבירים שעות על גבי שעות בדאגה לעצמם וליקרים להם, דבר שכמובן תורם רבות לרמות המתח והחרדה הגבוהות שלהם. באמצעות תרגול של מיינדפולנס ניתן ללמוד כיצד להסתכל על המציאות מנקודת מבט שונה, לפרש אותה בדרך אחרת וכמובן ללמוד כיצד להגיב אליה מבחירה חופשית, ולא בצורה אוטומטית. היום ניתן למצוא לא מעט שיעורים והקלטות בתחום של מיינדפולנס בזמן קורונה, היות והמטרה היא לסייע לאנשים לעבור את התקופה הקשה הזאת. 

לסיכום, תרגול מיינדפולנס בזמן קורונה יכול לסייע רבות לצורך הפגת מתחים ומציאת כלים פרקטיים להתמודדות עם המצב. באמצעות שיעורי אונליין ניתן ללמוד כיצד להתמודד עם הרגשות המאתגרים וכיצד לשחרר לחצים ומתחים מיותרים. מורים מנוסים ומקצועיים בוחרים להעביר שיעורים ללא עלות, על מנת לסייע למצב.