פדיקור רפואי – איך זה עובד?

לא מעט אנשים מתמודדים עם בעיות בציפורניים בכפות הרגליים. זה מחייב אותם לעבור טיפול פדיקור על מנת שלא יתפתחו אצלם בעיות רציניות יותר. גם אם נדמה שמדובר בעניין לכאורה סטנדרטי, פשוט, הרי שכל בעיה קטנה יכולה להפוך להיות דלקת משמעותית שיתכן ותשפיע על היכולת להשתמש בכף הרגל בצורה סדירה, ובמקרים קיצוניים אפילו להשפיע על חלקים אחרים בגוף. 

בשביל להתמודד עם בעיות בציפורניים בפרט ובכלל באצבעות כף הרגל, הרי שיש לעבור פדיקור רפואי. תהליך זה יכול להתבצע אך ורק אצל אנשי מקצוע שעברו הכשרה בתחום ויש להם את הידע והניסיון הנדרש, מעבר לכך, יש להם את המכשור הנדרש בשביל לטפל בבעיות שונות שעלולות להתפתח בציפורניים ובכף הרגל. 

מן הסתם, כל טיפול קטן דורש אבחון מקדים על מנת לוודא מה מהות הבעיה וכיצד אפשר לטפל בה בצורה אפקטיבית ונכונה. כמובן שתהליך הטיפול צריך להיות מסודר, צריך להיות מאורגן, כך שהוא יעזור לפתור את הבעיה מחד וימנע בעיות אחרות מאידך. 

כיצד זה אמור להתבצע בפועל

כאמור, אנחנו נגיע אל מומחה שמתמחה בטיפולי פדיקור רפואי, הוא יבחן את מהות הבעיה ויחליט באילו אמצעים ותכשירים להשתמש. סביר להניח שבשביל לאפשר טיפול, הרי שהוא ירכך את המקום בין היתר באמצעות מים חמים וסבון מתאים. 

לאחר מכן הוא יתחיל לטפל, בין אם זה בציפורניים חודרניות, בין אם זה בציפורניים שבורות או כל דבר אחר שקשור אליהן, עור יבש ומת או בדברים אחרים שמחייבים טיפול. במידה ויש צורך, אז הוא יספק תכשירים שיאפשרו לנו להמשיך את הטיפול בבית וכן הוראות מה עלינו לעשות ומה נכון מצידנו לנעול, בשביל לא לגרום לחץ על כף הרגל. 

קראו גם על הסרת שיער בקליניקה של מור בראל https://experts.walla.co.il/item/3330377