החשיבות של ביטוח שמכסה מקרים של רשלנות רפואית

רשלנות רפואית

ביטוח רשלנות רפואית הוא סוג של ביטוח אחריות מקצועית לרופאים ולספקי בריאות אחרים. במקרה של טענה לרשלנות או תביעה, ביטוח רשלנות רפואית יכסה הוצאות, לרבות שכר טרחת סניגור, הוצאות משפט וכל יישוב או פסק דין.

החשיבות של ביטוח שמכסה מקרים של רשלנות רפואית |

ללא ביטוח רשלנות רפואית, רופאים וספקי בריאות יכולים למצוא את עצמם צריכים לשלם באופן אישי עבור הוצאות אלה, בנוסף לכך שהם אחראים באופן אישי לכל הסדר או פסק דין הנובע מתביעה משפטית.

מדינות רבות דורשות מרופאים (ולעיתים קרובות עובדי בריאות אחרים) ביטוח רשלנות רפואית. אפילו במדינות שאין להן דרישות כאלה, מומלץ לקבל ביטוח, במיוחד עבור רופאים.

קראו גם על ביטוח אחריות מקצועית

מה מכסה ביטוח רשלנות רפואית? |

ביטוח רשלנות רפואית מכסה טענות לרשלנות במעשים, טעויות ומחדלים של רופאים וספקי בריאות. הוא אינו מכסה מעשים מכוונים או פליליים או התנהגות מינית עבריינית כלפי לקוחות.

במקרה של תביעה בגין רשלנות רפואית, חברות הביטוח יספקו עורך דין, הכלול בעלות הכיסוי, למתן הגנה על התביעה. שירותים אחרים, כמו חינוך לניהול סיכונים, זמינים אצל מבטחי רשלנות רפואית רבים.

מי צריך ביטוח רשלנות רפואית? |

לכל ספק שירותי בריאות יש צורך בביטוח רשלנות רפואית, כולל, אך לא רק, רופאים, אחיות, מטפלים באחות ועוזרי רופאים.

ברוב המדינות, רופאים נדרשים על פי חוק, בביטוח רשלנות רפואית, אם כי כמות הכיסוי הדרושה כדי לעמוד בדרישות אלה משתנה. כמו כן, לרוב בתי חולים דורשים מרופאים וספקים אחרים ביטוח רשלנות רפואית כתנאי לקבלת הרשאות צוות.

בכל מקרה, במיוחד עבור רופאים, חכם יותר להיות מכוסים בביטוח, כיוון שיש סבירות להתמודד עם תביעה בשלב מסוים בקריירה.

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

אולי גם יענין אותך...

כדורי הרזיה

כדורי הרזיה

בשנים האחרונות נרשם זינוק במספר הרכישות של כדורי הרזיה, וזאת בשל פיתוחים משמעותיים אשר נעשו בעולם הביו-רפואה. מה חשוב לדעת אודות כדורי הרזיה וכיצד להימנע

קרא עוד »
דיקור סיני לכאבי ראש

דיקור סיני לכאבי ראש

לא מעט אנשים מתלוננים על כאבי ראש כרוניים. מדובר למעשה, על אחת התלונות השכיחות ביותר, הן עבור גברים והן עבור נשים. אחת הסיבות לכך, היא

קרא עוד »
מזרון לפצעי לחץ

מזרון לפצעי לחץ

מזרון לפצעי לחץ יכול להוות את הפתרון המושלם עבור כל אדם שסובל משיתוק ולא מסוגל להזיז את גופו בצורה חופשית. כדאי לזכור כי בעוד שרוב

קרא עוד »