מדרסים לחולי סכרת – מדוע חולי סוכרת זקוקים למדרסים?

אנחנו רגילים לשמוע שחולי סוכרת נדרשים להזריק אינסולין, מאחר והגוף לא יכול לייצר ולהפיק את הכמות הנדרשת עבורו. אך הרבה מאוד חולי סוכרת יצטרכו להשתמש גם במדרסים מתאימים עבורם, בדיוק כפי שנוהגים ספורטאים, חיילים ואנשים אחרים שיש להם בעיות שונות במבנה כף רגל והם זקוקים לתמיכה ויציבות. 

אצל חולי סוכרת המצב הוא מעט שונה. הם נדרשים להשתמש במדרסים של אריאל קומפורט מדרסים מאחר ורבים מהם מתמודדים עם מה שנקרא "תופעת כף רגל סוכרתית", אי תחושת כאב שגורמת לעיוותים ברגל, וכן זרימת דם לא תקינה, מה שיכול לייצר היצרות של עורקים באזור כף הרגל. זה יוצר בעיות שונות, אשר משפיע על היכולת ללכת בצורה רגילה, סיבוכים ופציעות, עד כדי קטיעה של כף הרגל. במצבים נפוצים הרי שהבעיה עלולה להביא לנפיחות ויובש. 

לכן, יש צורך למצוא פתרונות איכותיים בשביל למנוע סיבוכים בכף רגל, אחרת הבעיה עלולה להחמיר וזה עלול להוביל לתוצאות קשות מאוד. כפי שציינו, קטיעה של כף הרגל, זיהומים ודלקות. 

כיצד מדרסים יכולים לעזור? 

מדרסים לחולי סכרת יכולים להיות מאוד חיוניים עבורם שכן הם מאפשרים להקל על כף הרגל, לאפשר לה לקבל תמיכה ויציבות, ומעבר לכך המדרסים עשויים מחומרים רכים וכן אנטי דלקתיים. כך הם מונעים את האפשרות שכף הרגל תינזק בזמן שנועלים נעליים. יש להדגיש, חולי סוכרת יכולים וצריכים לנעול נעליים מתאימות עבורם, יותר רחבות עם רפידות מתאימות. 

ניתן לרכוש מדרסים לחולי סוכרת בכל מכון או חנות שמוכרת מדרסים לקהל הרחב, וכן בחנויות שמוכרות ציוד רפואי, עם דגש על ציוד שמתאים ספציפית לחולי סוכרת. חשוב מאוד לבחון מאילו חומרים עשויים המדרסים וכמובן את מידת התאמתם לכף הרגל ולמצב הרפואי.