איך צריך לטפל בעגילים במידה ויש אינפקציה

ענידה של עגילים היא דבר מאוד בולט בתרבויות מערביות ומזרחיות, ולמעשה, נכון להיום יש הרבה יותר מקומות שבהם אנשים בוחרים ליצור לעצמם חורים מאי פעם ועבורם יש מבחר רחב ביותר של עגילים שבעלי התאמה מיטבית לכל חור וחור. לצד כל הטוב והיופי הללו יש גם כמה דברים חשובים שאליהם יש לשים לב, כמו הניקיון של המקום שבו עושים את החור והמיומנות של האדם שמנקב את העור. בין כל אלה יש גם את המקרים של אינפקציה שמתרחשים לא מעט, שבעיתם יש לדעת כיצד יש לטפל בעגילים ובחור כדי להמשיך ולהשתמש בהם ובו.

> למגוון רחב ואיכותי של עגילי נשים לחצו כאן!

נפרדים מהעגילים באופן זמני

הדבר הראשון שאותו יש לעשות בו ברגע שרואים כי האזור של העגיל נעשה מזוהם ועם אינפקציה הוא להסיר בעדינות רבה את העגיל מן המקום שלו עד אשר המקום יהיה נקי מהזיהום הזה. אומנם זה מרגיש שונה להיות בלי עגיל לאחר תקופה ארוכה בה מורגלים לענוד אותו אבל השארת העגיל במצב של אינפקציה יכולה רק להחריף את המצב של המקום, לכן עדיף ראשית כל להסיר את העגיל.

מחטאים את המקום

לאחר שהעגיל הוסר מן המקום בו קיים החור, יש לבצע ניקיון של המקום בצורה יסודית וזהירה עד אשר כל הלכלוך שהצטבר שם נוקה לחלוטין. יש משחות מיוחדות שאיתן ניתן לטפל במצבים של אינפקציה, ואותן כדאי לשמור בארון התרופות או לרכוש בעת בה עולה מצב שכזה עם מרשם מרופא המשפחה.

מבררים את הסיבה לזיהום

אחרי שנקטו בכל הצעדים הללו זה חשוב מאוד לוודא מה היה הגורם לאותה אינפקציה בחור. יכול להיות כי מדובר בעגילים שאינם נקיים, וכאן זה חשוב להעלות את נושא ניקוי העגילים טרם הענידה שלהם על ידי חומר מחטא. או אולי מדובר ברגישות לחומר שממנו עשוי העגיל, ואז עדיף להקפיד על רכישה של עגילים באתר תכשיטים, שחלקם עשויים מחומרים היפואלרגניים שלא יוצרים תגובה שכזו בחור.