איך לפתח חוסן נפשי

חייהם של אנשים רבים נעים ממשבר למשבר, כאשר בכל פעם אותם אנשים מקווים שהמשבר שהם עוברים יהפוך אותם לחזקים יותר, אך הם מגלים לאחר כל משבר שאין להם את היכולת והכוחות להתמודד עם מה שהמשבר הותיר אחריו. חשוב מאוד לדעת שבכדי להתמודד עם משברים בחיים בצורה הטובה ביותר, חשוב מאוד ללמוד כיצד לפתח חוסן נפשי. חוסן נפשי הוא דבר חשוב מאוד הן עבור מבוגרים והן עבור ילדים. כל הורה צריך שיהיה לו מספיק חוסן נפשי וכן כלים שבהם הוא יוכל לסייע לילדים שלו לפתח חוסן נפשי שכן, מדובר על דבר חשוב מאוד.

כיצד בונים חוסן נפשי?

שמירה על גישה חיובית ואופטימית היא ללא ספק דבר שיכול לסייע להתמודד עם מצבים שונים בחיים וכמובן גם לפתח חוסן נפשי, אך להישאר חיובי תמיד זה לא דבר כל כך פשוט שכן, לא מעט מאיתנו מונעים מפחדים עמוקים כגון הפחד ממה יהיה ועוד. חשוב מאוד לזהות את הדפוסים השונים שגורמים לכם להיכנס למצבים של חששות ופחדים ובעיקר פסימיות הנוגעת למצבכם כגון: אם אתם מדמיינים תמיד את התסריט הגרוע ביותר בכל סיטואציה, כדאי שתלמדו את עצמכם לזהות שאתם עושים את זה ולהבין באותו הרגע שזה לא משהו שיש בו נגיעה של אמת, כי אם פרשנות שלכם על המציאות. נסו לא לשפוט את עצמכם ולהביט על עצמכם במבט חומל, גם על החלטות לא טובות שהחלטתם בנוגע לחיים שלכם וגם על דברים לא טובים שעשיתם במהלך חייכם. הדבר החשוב ביותר הוא להבין שאם אינכם מצליחים לפתח חוסן נפשי באופן עצמאי, כיום פשוט תוכלו לפנות לטיפול אצל אנשי מקצוע שיסייעו לכם.

הירשמו לקורס פיתוח חוסן נפשי במכון אדלר >>>

חשוב מאוד שתבחרו מטפל מקצועי ומוסמך העוסק בתחום בניית חוסן נפשי בין היתר, אשר מפגשים קבועים אתו יוכלו לסייע לכם לבנות את החוסן הנפשי שלכם.