איך לבחור מיטת תינוק?

מיטת תינוק היא הרהיט החשוב ביותר בחדר התינוק. היא תופסת מקום רב, היא צריכה להיות בטיחותית ובעיקר – התינוק שלכם צפוי לבלות בה די הרבה, אז כדאי להשקיע ולבחור נכון.

 

אז איך לבחור מיטת תינוק?

  • גודל – בחרו מיטה שתתאים בגודלה לחדר התינוק. הוא אמנם קטן מאוד עכשיו, אבל זכרו שהמיטה כנראה תשרת אותו ואתכם עד גיל שנה בערך. לכן, היא צריכה להיות גדולה מספיק אבל אם החדר קטן יחסית, היא גם צריכה להיות מספיק קטנה כדי להתאים לגודל החדר.
  • מזרן – בחרו מזרן איכותי, שישרת את התינוק היטב גם כאשר משקלו יעלה. הקפידו לבחור מזרן קשה יחסית, שמסייע במניעת חנק ומאפשר לתינוק לשלוט טוב יותר בתנועותיו הראשונות.
  • עמידה בתקן – מיטת תינוק צריכה להיות סופר בטיחותית ולכן, הקפידו לבדוק אם יש למיטה שלכם תקן מספיק מחמיר, כמו תקן של מכון התקנים הישראלי, או תקן אירופאי, או תקן אמריקאי.
  • מיטה מתכווננת – לא תמיד זהמ תאפשר, אבל אם אתם יכולים לבחור מיטה שאפשר לשנות בה את גובה המזרן, זה יעזור לכם מאוד בחודשים הראשונים, כאשר התינוק עדיין לא יודע לטפס ואתם רוצים להתכופף כמה שפחות כדי להרים אותו.
  • רווחים בין הסורגים – תינוק קטן יכול בקלות רבה מדי לתקוע את הראש בין הסורגים של המיטה – אם יש ביניהם רווחים גדולים מדי. אתם ממש לא רוצים שזה יקרה ולכן בדקו את גודל המרווחים בין הסורגים – כמה שיותר קטן, כך טוב יותר.

 

לסיכום, אתם בטח רוצים שהתינוק שלכם ישן טוב בלילה, אבל חושב שגם אתם תצליחו לישון טוב בלילה ואת זה תוכלו לעשות היטב, אם תדעו שהתינוק שלכם ישן בתוך מיטה בטוחה ונוחה, תואמת את הצרכים שלו. צרו קשר למידע נוסף!

 

מגוון מיטות לתינוק תוכלו למצוא ב- Baby Lee