כיצד משחקי מגנט יכולים לשמש בטיפול אצל ילדים?

לא מעט ילדים זקוקים לחיזוק בתחומי ההתפתחות השונים. ישנם ילדים הזקוקים לחיזוק מוטורי וישנם ילדים הזקוקים לחיזוק קוגניטיבי. כך או כך, כיום ניתן למצוא לא מעט אנשי מקצוע המסייעים לילדים מעוכבים מבחינה התפתחותית באופן כזה או אחר, להתקדם, לצמצם פערים התפתחותיים תוך כדי משחק עם הילדים. טיפול שרלוונטי לשיפור המוטוריקה של ילדים יכול בהחלט להיות מהנה וחוויתי שכן, במהלכו משתמשים במשחקים רבים שיכולים לתרום לפיתוח יכולות מוטוריות אצל הילד.

 

סוגי משחקים שיכולים לסייע לילדים מבחינה מוטורית

כיום ניתן למצוא סוגים שונים של משחקים שיכולים לסייע לכל ילד מבחינה מוטורית. כך לדוגמא: בצק או פלסטלינה יכולים לסייע לכל ילד לבוא במגע עם חומרים שונים שהוא לא התנסה בהם או שלא מספיק התנסה בהם. ישנם ילדים עם בעיות תחושתיות אשר אינם מסוגלים יותר מדי להרגיש מרקמים שונים ולכן, משחק מעין זה בהחלט יכול לסייע להם. מלבד זאת, משחקי קוביות שבמהלכם בונים מגדלים, משחקי השחלת חרוזים, משחקי מגנטים ועוד, בהחלט יכולים לתרום להתפתחות הילד בכל הליך טיפולי. מדובר על משחקים אשר יש להם ערך וחשיבות מבחינה מוטורית ועל כן, לא מעט מטפלים בתחום הריפוי בעיסוק ישתמשו בהם.

 

כיצד תורם משחק במגנטים להתפתחות הילד?

משחק במגנטים תורם להתפתחות הילד רבות. מכיוון שמשחק המגנטים דורש התאמה וחיבור בין חלקים שונים באמצעות מגנט, הרי שמצד אחד הילד משתמש ביכולות המוטוריות שלו הן בכדי לתכנן את מה שהוא רוצה ליצור באמצעות המגנטים והן בכדי לחבר סוגי מגנטים שונים זה לזה. העובדה שעבודת החיבור בין המגנטים היא די עדינה, גורמת לילד ללמוד כיצד להפעיל פחות כוח בתהליך הבנייה. כמו כן, יחד עם זאת, מכיוון שהמגנטים מתחברים זה לזה בקלות, הילד חווה תחושת הצלחה בכל פעם שהוא מצליח לחבר חלקים שונים זה לזה וכך בעצם הוא חש מלא מוטיבציה להגיע לטיפול ולנסות כל מה שמוצע במהלכו. הוא לומד להאמין בעצמו וביכולותיו ועוד.