איך ניתן לחשב קלוריות?

כל אדם שמחליט לשנות את שגרת החיים שלו ומתחיל בדיאטה להורדת שומנים ולחיטוב הגוף, יודע שאחד המרכיבים החשובים שיש לשים לב אליהם בהכנת התפריט הוא הקלוריות. על אריזת כל מוצר נוכל למצוא את טבלת הערכים התזונתיים ולחשב על פיהם את כמות הקלוריות שאמורים להיות במוצר ולהחליט האם הוא בריא לנו מספיק. אבל אנשים רבים נתקלים פה בבעיה קטנה, הם לא יודעים איך עושים את זה.

איך ניתן לחשב קלוריות? ביחס למה אנחנו צריכים לחשב את זה? אז אם גם אתם החלטתם לעבור לשגרת חיים בריאה ולתפריט מזין ואיכותי, ואתם שואלים את עצמכם, איך ניתן לחשב קלוריות? הגעתם למקום הנכון. ראו כאן לדוגמה ארוחות לירידה במשקל!

בשורות הבאות נסביר לכם איך ניתן לחשב קלוריות? כמה קלוריות אמורות להיות על שאר המרכיבים? והאם ניתן להאמין לתווית שעל אריזת המוצר?

חישוב קלוריות

ראשית, בכדי שנוכל לבדוק את אמינות רשימת המרכיבים וכמות הקלוריות שבמוצר, אנו יכולים לעשות זאת בצורה פשוטה מאוד. כל גרם חלבון ופחמימות מכיל 4 קלוריות. לכן אנו נחשב ונכפיל אותם בגרמים פי 4. כמו כן, נכפיל גם את משקל השומן המסומן על המוצר פי 9 גרם קלוריות המרכיבות את השומן.

לאחר מכן נחבר את כמות הקלוריות שיצא לנו משני החישובים, במידה והמספר שיצא לנו אינו תואם את הרשום על האריזה, כנראה שהנתונים שפרסם היצרן אינם נכונים או שהוא טעה.

חשוב לזכור: סימון תזונתי על מוצרי אוכל הוא בדרך כלל מתייחס לכמות של 100 גרם. לכן יש לבדוק את כמות הקלוריות על פי גודל המוצר ותכולתו.

לטובת התרגול שלכם, כדאי לנסות זאת על מוצרים שונים בבית. ייתכן שתמצאו טעויות, כך תדעו לשמור על עצמכם בפעמים הבאות. למידע מקצועי ופרטים נוספים בקרו באתר הבית של השף הבריא!