איך ניתן לחשב קלוריות?

ארוחות לירידה במשקל

כל אדם שמחליט לשנות את שגרת החיים שלו ומתחיל בדיאטה להורדת שומנים ולחיטוב הגוף, יודע שאחד המרכיבים החשובים שיש לשים לב אליהם בהכנת התפריט הוא הקלוריות. על אריזת כל מוצר נוכל למצוא את טבלת הערכים התזונתיים ולחשב על פיהם את כמות הקלוריות שאמורים להיות במוצר ולהחליט האם הוא בריא לנו מספיק. אבל אנשים רבים נתקלים פה בבעיה קטנה, הם לא יודעים איך עושים את זה.

איך ניתן לחשב קלוריות? ביחס למה אנחנו צריכים לחשב את זה? אז אם גם אתם החלטתם לעבור לשגרת חיים בריאה ולתפריט מזין ואיכותי, ואתם שואלים את עצמכם, איך ניתן לחשב קלוריות? הגעתם למקום הנכון. ראו כאן לדוגמה ארוחות לירידה במשקל!

בשורות הבאות נסביר לכם איך ניתן לחשב קלוריות? כמה קלוריות אמורות להיות על שאר המרכיבים? והאם ניתן להאמין לתווית שעל אריזת המוצר?

חישוב קלוריות

ראשית, בכדי שנוכל לבדוק את אמינות רשימת המרכיבים וכמות הקלוריות שבמוצר, אנו יכולים לעשות זאת בצורה פשוטה מאוד. כל גרם חלבון ופחמימות מכיל 4 קלוריות. לכן אנו נחשב ונכפיל אותם בגרמים פי 4. כמו כן, נכפיל גם את משקל השומן המסומן על המוצר פי 9 גרם קלוריות המרכיבות את השומן.

לאחר מכן נחבר את כמות הקלוריות שיצא לנו משני החישובים, במידה והמספר שיצא לנו אינו תואם את הרשום על האריזה, כנראה שהנתונים שפרסם היצרן אינם נכונים או שהוא טעה.

חשוב לזכור: סימון תזונתי על מוצרי אוכל הוא בדרך כלל מתייחס לכמות של 100 גרם. לכן יש לבדוק את כמות הקלוריות על פי גודל המוצר ותכולתו.

לטובת התרגול שלכם, כדאי לנסות זאת על מוצרים שונים בבית. ייתכן שתמצאו טעויות, כך תדעו לשמור על עצמכם בפעמים הבאות. למידע מקצועי ופרטים נוספים בקרו באתר הבית של השף הבריא!

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

אולי גם יענין אותך...

ציפרלקס

ציפרלקס הינו כדור ממשפחת הSSRI אשר מעכב את ספיגת הסרוטונין במוח. אחד מהחומרים הכימיים אשר מופרש במוחנו נקרא סרוטונין והוא האחראי על כל תחושות מצב

קרא עוד »
מזרון לפצעי לחץ

מזרון לפצעי לחץ

מזרון לפצעי לחץ יכול להוות את הפתרון המושלם עבור כל אדם שסובל משיתוק ולא מסוגל להזיז את גופו בצורה חופשית. כדאי לזכור כי בעוד שרוב

קרא עוד »
מנופאוזה

מהי מנופאוזה?

אם נתקלתן במושג מנופאוזה ולא הייתן בטוחות עד הסוף, מנופאוזה היא חלק מהתהליך אותו אתן מכירות בתור גיל המעבר. התקופה בה מסתיים התפקוד המלא של

קרא עוד »