משרד הבריאות החל לחלק ערכות של בדיקת קורונה ביתית לתלמידים

משרד הבריאות החל מהשנה האחרונה לחלק לתלמידים בבתי ספר ובמוסדות, ערכות בדיקה ביתיות לקורונה ורבים מבתי הספר, עושים בהם שימוש יומיומי לתלמידים על בסיס צורך וחשש להדבקה. מה עוד אתם צריכים לדעת על כך?

משרד הבריאות החל לחלק ערכות של בדיקת קורונה ביתית לתלמידים

אם בעבר הלא רחוק הייתם צריכים ללכת לקופת החולים או לאזור בדיקות לקורונה כדי להיבדק ולהבין אם אתם חיוביים לנגיף או שליליים, היום, הדרך היא קלה יותר ותוכלו לעשות את הבדיקה הזו באופן אישי מהספה בבית.

מחוסנים לחלוטין ונוסעים לחו"ל? מה אתם צריכים לדעת?

מטיילים שמתכוונים לנסוע לחו"ל, צריכים להקדיש תשומת לב רבה למצב ביעדיהם הבינלאומיים לפני שהם נוסעים אליהם, בשל התפשטות גרסאות חדשות  של קורונה ומכיוון שצורת הטיפול בקורונה, משתנה ברחבי העולם.

מטיילים המחוסנים במלואם (חיסון שלישי כאן בישראל), אינם צריכים להיבדק לפני שהם יוצאים מארץ אחרת, אלה אם היעד דורש זאת מהם.

נוסעי המחוסנים בכל החיסונים המגיעים מארצות הברית, כולל אזרחי ארה"ב, עדיין נדרשים לקבל תוצאה שלילית של בדיקת ויראליות מסוג SARS-CoV-2 או תיעוד התאוששות מקורונה, לפני שהם עולים לטיסה חזרה.

חשוב לדעת על קורונה

ככל שמספר מקרי הקורונה בישראל עלה בתחילת 2021, הכריזה הממשלה על מחליף משחק פוטנציאלי במאבק נגד הנגיף: מיליוני בדיקות קורונה ביתיות זולות ומהירות.

ב- 10 בינואר, נמסר כי המדינה תוציא את הבדיקות הללו ברחבי הארץ, כך שאנשים ייקחו אותם גם אם אין להם תסמינים.

בדיקות מהירות אלה, שבדרך כלל מערבבות ספוגיות אף או גרון עם נוזלים על רצועת נייר כדי להחזיר תוצאות תוך חצי שעה, נחשבות כמבחנים יעילים.

כאן מסבירים מה ההבדל בין בדיקת אנטיגן ביתית לבדיקת PCR לקורונה