קסדה לילדים – למה להתעקש על קסדה בכל נסיעה

על מנת לעודד שימוש בקסדה עבור רוכבי אופניים, שוקלים להטיל קנסות על רכיבה ללא קסדה גם בגילאים צעירים. אבל האמת היא שחשוב להתעקש על קסדה לילדים, בכל נסיעה ובכל רכיבה, בלי שום קשר לסיכוי לקבל קנס. התמצית של כל הסיפור ברורה כשמש – קסדה יכולה לשמור מפני פגיעות ראש קשות. אפילו בנסיעה קצרה או איטית, עלולה להתרחש נפילה. תפקידנו כהורים הוא לשמור על הילדים. תפקידה של הקסדה, לשמור מפני פגיעה. 

האם באמת נפילה כל כך מסוכנת 

יכול להיות שאתם חושבים לעצמכם, מה כבר יכול לקרות? הילדים עדיין קטנים, הם לא רוכבים מהר, הם לא לוקחים סיכונים. אבל שימו לב שאפילו במהירות נסיעה איטית, פגיעת ראש יכולה להיות דרמטית, עם השפעות נוירולוגיות ואחרות. מחקר מעלה שאפילו אם הרכיבה לא מהירה יותר מקצב של הליכה יום יומית, חבטה בראש לאחר נפילה יכולה לגרום לחבלה כה חזקה, שתגרום לסדק בגולגולת. וככל שהמהירות עולה או שהנפילה יותר קשה, כך הנזק עלול להחמיר. אז גם אם הילדים מתלוננים על הקסדה, צריך להתעקש איתם. 

הרגל חשוב לחיים

קסדה לילדים נותנת להם הרגל חשוב לחיים. הם מבינים בצורה כזאת לא רק שחשוב לנקוט אמצעי זהירות בחיים, אלא שהדוגמא הזאת ממחישה שאין פשרות. אמצעי בטיחות צריכים לנקוט תמיד, בכל מצב ידוע, שעלול לגרום לתאונה ופגיעה בלתי צפויה. 

ברכישת קסדה לילדים, שימו לב לכמה דגשים. בחרו קסדה איכותית, שמותאמת לראשו של הילד. היא לא חייבת להיות כבדה במיוחד, אבל היא חייבת להיות תקנית, איכותית ונוחה לרכיסה. כמו כן, וודאו בכל נסיעה שהקסדה מהודקת היטב ולא ממוקמת באופן רפוי או רופף. רוכבים בטוח, נוסעים בראש טוב. 

למגוון קסדות לאופניים הקליקו על הלינק!