כל הסיבות שכדאי לכם לרכוש ביטוח בריאות פרטי

היום ניתן למצוא לא מעט סיבות, מדוע כדאי לרכוש ביטוח בריאות פרטי. אומנם חוק ביטוח הבריאות הממלכתי מספק לכל אזרח ישראלי שירותי בריאות בסיסיים, אך ברוב המקרים סל הבריאות אינו כולל תרופות חיוניות ומצילות חיים, טיפולים חדשניים, ניתוחים מורכבים והשתלות. לכן כל מי שאין לו ביטוח פרטי, עלול למצוא את עצמו במצב מאוד לא נעים. יש להדגיש כי סל הבריאות כולל לא מעט שירותים חיוניים, אשר כלל אינם ניתנים במדינות אחרות, אך מערכת הבריאות הציבורית אינה מסוגלת לספק את המענה האידיאלי ביותר לצרכים של כל אדם ואדם. למשל, כל מי שנאלץ לחכות חודשים ארוכים על מנת לראות רופא מומחה או לעבור בדיקה חיונית, יודע עד כמה המצב חמור. לכן כדאי להשקיע בביטוח פרטי, על מנת להבטיח לעצמכם תורים מהירים יותר, טיפול אפקטיבי יותר ובדיקות חיוניות מהיום למחר.

ביטוח בריאות פרטי – מדוע חשוב להשקיע בכך?

קודם כל, יש לציין כי מעבר לביטוח הבריאות הממלכתי, כל אזרח זכאי לרכוש ביטוח בריאות משלים מקופות החולים. מדובר על פוליסה מורחבת הכוללת שירותי בריאות נוספים, שאינם כלולים בביטוח הבריאות הבסיסי המסופק על ידי המדינה. שירותים אלו כוללים טיפולים רגשיים לילדים, טיפולים להפרעות קשב וריכוז, שירותים לנשים בהיריון וכדומה. אך בכל הקשור לטיפולים מצילי חיים, ביטוח הבריאות המשלים אינו מספק שיפור משמעותי, לעומת הביטוח הבסיסי שמוענק על ידי המדינה. לכן כל אדם שיזדקק למשל להשתלות בחו"ל, יצטרך לשלם סכומי כסף מטורפים, על מנת לממן זאת. לעומת זאת, מי שהשקיע בביטוח בריאות פרטי, יוכל ליהנות מכיסוי ביטוחי מקיף. יש לציין כי ביטוח הבריאות הממלכתי כולל כיסוי להשתלות, אך מדובר על זמן המתנה ארוך ועמידה בקריטריונים מסוימים שנקבעו מראש.

כל היתרונות של ביטוח בריאות פרטי

מעבר לנאמר לעיל, יש להכיר את שאר היתרונות של ביטוח בריאות פרטי. למשל, כל מי שנאלץ לעבור ניתוח במימון קופת החולים, יודע כי זמני ההמתנה בבתי החולים נחשבים לארוכים במיוחד. אנשים רבים ממתינים בתור לניתוח, דבר שעלול לקחת לא מעט חודשים. כמובן שישנה התחשבות במצב החולה ובדחיפות ההליך הניתוחי, אך לא תמיד ניתן לספק לחולה את הטיפול האיכותי והמהיר ביותר. למשל, זמן ההמתנה הממוצע לניתוח מעקפים הינו 12 יום, אך מדובר על הליך דחוף וחיוני במיוחד. לעומת זאת, מי שבחר לרכוש מראש ביטוח בריאות פרטי, זכאי לעבור ניתוח בבית חולים פרטי תוך זמן קצר במיוחד. כמו כן, ביטוח בריאות פרטי מקנה לחבריו השתלות וטיפולים מיוחדים בחו"ל, דבר שכלל אינו קיים בביטוח הבריאות המקיף של קופות החולים. נקודה חשובה נוספת שיש להזכיר, היא עניין התרופות המיוחדות שאינן כלולות בסל הבריאות. לא פעם מדובר על תרופות מצילות חיים, אשר מחירן עלול להגיע למאות אלפי שקלים. אך רק מי שיש לו ביטוח פרטי, יוכל ליהנות מהן מבלי לקחת משכנתא נוספת על הבית.

לסיכום, היום כבר לא ניתן להסתדר ללא ביטוח בריאות פרטי, היות וביטוח הבריאות הממלכתי אינו מספק את המענה האיכותי, המהיר והיעיל ביותר. כל מי שמעוניין לדאוג לעצמו לעתיד שקט ובטוח יותר, חייב להשקיע בביטוח בריאות איכותי ומקיף.