ברכה לבריאות – כולם הרי צריכים את זה

העיקר הבריאות. מי אינו מכיר, מברך או מתברך בברכה הזו?… ללא בריאות אין לנו כלום. אנחנו לא יכולים לעבוד, אנחנו לא יכולים לקיים מצוות ולמעשה נמצאים בנבצרות זמנית (הבה נקווה) מכל החיים השגרתיים ומההמולה המקיפה אותנו עד שנשוב לאיתננו.

אנחנו מתפללים בכל יום בתפילת שמונה עשרה למען רפואתם של כל חולי עמו ישראל ואנחנו אף מתפללים על הבריאים שהקב"ה יתמיד בריאותם. 

כי אנחנו כולנו יודעים כי המפתח לבריאותנו נמצא אך רק בידי בורא עולם, ולכן אנו מבקשים ממנו ברכה לבריאות.

מפתח הבריאות בידי בורא עולם

אמנם אנחנו יכולים לתרום לבריאות באמצעות הרגלי חיים נכונים ובריאים. הרגלי תזונה, שמירה על פעילות גופנית, הקפדה על שעות שינה סדירות ועוד פעולות שונות של השתדלות למען השמירה על הבריאות. אך למרות זאת, כולנו יודעים כי אם הקב"ה מחליט לשנות משהו בבריאותו של אדם, רק הוא זה שיוכל לתקן אותה.

זה לא סותר כי חובה עלינו לקיים את מצוות – 'ונשמרתם מאוד לנפשותיכם'. זוהי מצווה ממש ככל שאר מצוות התורה. אך חובה עלינו לדעת כי הקב"ה לא חייב לנו דבר ואם אנחנו בריאים, אנחנו צריכים וחייבים להודות לו על כך.

מה עושים בעת מחלה?

ברור אם כן כי בכל מצב של חולי, הכתובת הבלעדית שלנו חייבת להיות בראש ובראשונה – רק בורא העולם. שוב, זה לא סותר את חובת ההשתדלות שלנו. אנחנו צריכים לעשות את הפעולות הנדרשות, לדרוש ברופאים, ליטול את התרופות המתאימות, לנוח ולאפשר לגוף להתאושש. אך במקביל לכך חובה עלינו לפנות אל בורא עולם בתפילה כי ירפא אותנו ויושיע אותנו מהמחלה. כי רק בידיו נמצאות המפתחות. באמצעות אתר https://pitka.co.il/ תוכלו לשלוח את התפילה הדרושה בקלות ובמהירות.

רבים מבקשים אף לשלוח את שמותיהם לתפילה אל גדולי ישראל או במקומות הקדושים כדי לפעול ישועה. 

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

אולי גם יענין אותך...

מזרון לפצעי לחץ

מזרון לפצעי לחץ

מזרון לפצעי לחץ יכול להוות את הפתרון המושלם עבור כל אדם שסובל משיתוק ולא מסוגל להזיז את גופו בצורה חופשית. כדאי לזכור כי בעוד שרוב

קרא עוד »
טרום סוכרת

טרום סוכרת – כל מה שרציתם לדעת

מחלת הסוכרת היא מחלה שיש המגדירים אותה כמעט כמגיפה. וזאת כתוצאה ישירה מצריכה עודפת ומוגזמת של סוכרים ופחמימות ריקות, קראו עוד באתר. בגופנו קיים איבר

קרא עוד »
מיינדפולנס בזמן קורונה

מיינדפולנס בזמן קורונה

אין ספק כי משבר הקורונה תפס אותנו לא מוכנים, הן בפן הכלכלי והן בפן הנפשי. אנשים רבים מתקשים להתמודד עם האירועים האחרונים, הם חווים רגשות

קרא עוד »