תהליך החלמה השתלת שיער

תהליך החלמה השתלת שיער

במהלך השתלת שיער צפוי רופא ליטול זקיקי שיער מהאזור התורם, למשל מהעורף. לאחר מכן, מתבצעת ההשתלה, כלומר הטמעת זקיקי השיער במקום שבו רוצים שהשיער יתחדש  ויצמח. מכיוון שמדובר בהשתלה ממקור עצמי, החלמה השתלת שיער איננה מעורבת עם דחיית השתלים (זקיקי השיער). יחד עם זאת, יש כמה דברים שכן צריך לדעת לגבי התהליך.

1.      יום אחד של חבישה

השתלת שיער בטורקיה איננה הליך ניתוחי עמוק, כלומר החלמה השתלת שיער לא כוללת שימוש בחבישות לספיגת הפרשות לאורך זמן. יחד עם זאת, לאחר הטיפול בדרך כלל יהיה צורך להשתמש בחבישה של האזור המטופל למשך יום אחד.

2.      הימנעות מעישון

במידה ואתם מעשנים, חשוב בתקופת ההחלמה הראשונית להימנע מכך. עישון עלול לפגוע בתוצאות ולכן בזמן החלמה השתלת שיער, למשך כחמישה ימים עד שבוע, כדאי לעשות כל מאמץ כדי לא לעשן. יש להשתדל להימנע גם מעישון פסיבי.

3.      לא לגעת או לגרד

תהליך החלמה השתלת שיער מלווה בתחושה של גירוד, לפעמים עקצוץ בקרקפת. באזור המטופל, יתכן שתרגישו אי נעימות, כאב ברמה מסוימת. במידת הצורך, בקשו מהרופא משככי כאבים. גם משככים ללא מרשם יכולים להספיק. ומה שעוד חשוב, לא לגרד את האזור המטופל.

4.      ללא חשיפה לשמש

בזמן ההחלמה ואף מאוחר יותר, הישמרו מהשמש. קרינת שמש ישירה עלולה להפריע לקליטה טובה של השתלים וזקיקי השיער. למשך מספר חודשים המעיטו בחשיפה לשמש ובמידת הצורך, השתמשו בכובע.

5.      מתי אפשר להתחיל לחפוף

את הקרקפת אל תגרד או תשפשף בזמן צמיחת השיער החדש. ניתן להשתמש בכובע על מנת לסייע במניעת מגע. עם זאת, לאחר מספר ימים כבר מותר לחפוף את הראש עם תכשיר מתאים כפי שהומלץ על ידי הרופא אך לא לנגב את הראש במגבת.

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

אולי גם יענין אותך...

חיטוי נגד קורונה

חיטוי נגד קורונה

אין ספק כי חיטוי נגד קורונה הפך לאחד השירותים הנפוצים והפופולאריים ביותר, היות ומדובר על הכרח קיומי במציאות של היום. אף אחד לא היה רוצה

קרא עוד »