נשירת שיער – למה זה קורה?

אח התופעות המטרידות אנשים רבים הינה נשירת שיער. כל עוד השיער שלנו גדל, מלא וחינני, אנחנו נהנים ממראה צעיר וחיוני. אבל ברגע שהשיער מתחיל לאבד את הנפח שלו, ואולי אפילו קרחות מתחילות להיווצר על פני הקרקפת, הרי אנחנו עלולים למצוא את עצמו מול מראה מבוגר וחסר חן. וזה בהחלט מרתיע. אז למה זה בעצם קורה? האם אפשר למנוע את התהליך?

> קראו על שיטות הצמחת שיער מחדש בלינק

נשירת שיער והבריאות שלנו

גופנו מורכב ממערכות שונות שפועלות בסנכרון מלא ומדויק. במידה ויש שינויים או פעילות לקויה, הדבר עשוי להתבטא באופנים שונים. אחד מהביטויים עשוי להיות נשירת שיער. כן, שיער בריא מעיד במרבית המקרים על אדם בריא. ואילו נשירת שיער עשויה במקרים מסוימים להוכיח כי קיימים חסרים תזונתיים, או שקיימת בעיה בריאותית כלשהי. אבל לא תמיד זה כך. לאחר בירור יסודי אצל רופא משפחה או רופא עור, מגלים לא פעם כי האדם בריא, אם כי שורשי השיער שלו עייפו והפסיקו לעבוד בתפוקה מלאה. מה שאומר שהשיער מתחיל לנשור בהדרגה.

אז מה אפשר לעשות?

מול נשירת השיער לא צריך לעמוד חסרי אונים ולהרים ידיים בייאוש. נכון, אי אפשר להחזיר את הגלגל לאחור ואין אפשרות למנוע באופן טוטאלי את התופעה. אבל יש כן טיפול בנשירת שיער ודרכים שונות שיוכלו לעזור לנו למנוע נשירה ואף לעודד צמיחה מחודשת. כיצד? באמצעות חיזוק שורשי השיער. כאשר השורשים יקבל חיזוק מסיבי והם יוזנו בכל מה שהם זקוקים כדי לפעול באופן מושלם, הטיפול עושי להביא תועלת רבה ולהוביל אף להצמחת שיער מחודשת. כי אם מטפלים בשורש הבעיה ומספקים לשורשי השיער את מה שהם צריכים על מנת לאפשר צמיחת שיער, הנשירה תיעצר ושוב תוכלו לחייך אל עצמכם מול המראה.