טיפול דינמי ממוקד – מה חשוב להכיר?

כאשר אנחנו מדברים על טיפול פסיכולוגי, אנחנו לא מדברים על גישה אחת ובלעדית. טיפול פסיכולוגי עשוי להיות ולהתבצע בצורות שונות ועל פי שיטות או גישות משתנות.

אחת השיטות עליה אנחנו מבקשים לדבר במאמר שלפנינו היא הגישה של הטיפול הדינמי.

מהו טיפול דינמי?

למעשה טיפול דינמי https://www.yoavarielevy.co.il/dynamic-treatment-jerusalem זה כינוי לטיפול פסיכולוגי וזה ממש שם נרדף להגדרה הכללית של טיפול אשר מתבצע מול פסיכולוג. זאת היות והטיפול הפסיכולוגי הוא כזה אשר עוסק דינמיקה הפועלת על כוחות האדם מבחינת האישיות שלו על כל המשתמע מכך.

פרויד הוא אבי הפסיכואנליזה והוא זה שהמציא את כל העיקרון של טיפול פסיכולוגי באנשים. וזה בעצם הטיפול הפסיכולוגי הקלאסי.

מהו טיפול פסיכולוגי דינמי ממוקד?

נפשו של האדם אינה חדגונית. היא מורכבת מכמה וכמה רבדים עמוקים כשאר יש בכל אחד מהם דחפים שונים, יש מחשבות, יש מאוויים, יש רגשות ויש כמובן גם צרכים שונים ורצונות מסוגים משתנים. לא תמיד ולמעשה אפשר לומר כי ברוב רובם של המקרים האדם כלל אינו מודע לכל אלו. הוא לא יודע בדיוק מה יש לו בנפשו פנימה ומה בעצם גורם לו לחוש בתחושות שהוא חש או ברצונות אותם הוא מבקש להגשים. אך ברור כי ההשפעה שלהם היא עוצמתית וכל הכוחות הטמונים בתת המודע הם אלו אשר מובילים את האדם בחיי המעשה. 

על פי השיטה של פרויד, הדרך להגיע לפתרון בעיות אצל אדם הבא לבקש עזרה פסיכולוגית היא על ידי העלאת התכנים הללו אשר נמצאים בתת המודע אל המודע כאשר באופן כזה ניתן להשפיע בצורה מיטבית על מחוללי הבעיות. זוהי הדרך לפתור את הבעיות מהשורש שלהן.

מובן שחשוב מאוד לפנות א איש מקצוע מומחה לצורך כך.

> קראו גם איך מטפלים בדכאון בלינק