מה זה פיבורבלסט?

בכול הנוגע לרפואת העור ולגוף שלנו – יש לא מעט מושגים שיכולים לבלבל אותנו. פיבורבלסט הוא אחד מהם ולא תמיד ברור, עבור מי שיש לו את הדבר הזה בעור, מה זה אומר. לשם כך חיברנו עבורכם הסבר ברור שיענה לכם על השאלה: מה זה פיבורבלסט?

פיבורבלסט הוא תא שנמצא בקרמת החיבור של העור והוא לא נחשב תא בוגר. מדובר בתא שטוח שנראה קצת כמו אליפסה או גרעין. התא יכול להיות גם ארוך יחסית והוא בולט מתאי העור, לכן לעיתים הוא מעט לח או מעוצב בצורת ציר זאת משום שהנגע מעט מוכתם בגווני סגול או כחול. לעיתים הנגע יהיה דומה לשומה, לכן לא תמיד יודעים מתי מדובר בשומה ומתי בתא הספציפי הזה.

מה מרכיב פיבורבלסט?

פיבורבלסט מכיל בתוכו תאים שונים כמו תאי אפיתל או תאים מזנכילמיים אשר גורמים לשלמות המבנה של רקמות החיבור עם מסגרת מעט מלבנית. כך נוצרים מעין חיבורים של תאים המכילים קלוגן, קליקנים, אלסטין, סיבים רשתיים ושאר חומרים שמרכיבים את הנגע שידוע כפיבורבלסט.

האם פיבורבלסט זה דבר מולד?

התא הלא בוגר הזה שנמצא ברקמת החיבור נחשב מולד ואינו נגרם בשל אקנה או נזק שנעשה לעור עם השנים. התא יראה פעמים רבות כמו סוג של שומה גדולה חומה וחשוב להתייעץ עם רופא עור או עם מומחים ברפואה אסתטית לגבי טיפול בפיבורבלסט ולהתייעץ על הדרך להסיר אותו. באמצעות מומחים תוכלו לטפל בבעיות בעור באמצעות מכשור מתקדם ושאר טיפולי אנטי אייג'ינג ברפואה האסתטית שיעזרו לכם להראות נפלא ולהפטר מנגעי עור.